fb
Kontynuuj Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies".

Wydarzenia

Data opublikowania: 2018-02-12

Mieszkam w Gminie Mosina – płacę tutaj podatek

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Gminy Mosina!

Rozpoczął się okres rozliczenia z Urzędem Skarbowym podatku dochodowego PIT, który stanowi główne źródło dochodów państwa, jak również działających w jego strukturach samorządów terytorialnych. To dzięki tym podatkom gminy mogą zaspakajać podstawowe potrzeby publiczne realizowane na rzecz swoich mieszkańców. Do każdej gminy, także do Gminy Mosina, wraca określona część naszych dochodów odprowadzanych do Skarbu Państwa. Zasila ona w znacznym stopniu nasz wspólny budżet. W roku 2018, Minister Finansów ustalił udział gmin we wpływach z podatku dochodowego od osób fizycznych na 37,98 %. Jednak o wysokości kwoty, która trafi do budżetu Gminy Mosina zadecyduje ostatecznie liczba zamieszkujących ją mieszkańców – tych zameldowanych lub deklarujących w zeznaniach podatkowych, że tu mieszkają.

W ubiegłym roku z tytułu udziału w podatku dochodowym od osób fizycznych, do budżetu Gminy Mosina wpłynęło 32 455 861 zł. To o 1 973 418 zł  więcej, niż w roku 2016. Dzięki naszym mieszkańcom, którzy już zadeklarowali swoje miejsce zamieszkania w Gminie Mosina lub zameldowali się w niej, uzyskaliśmy dodatkowe środki m.in. na budowę dróg, poprawę infrastruktury oświatowej, rozbudowę oferty rekreacyjno-sportowej i kulturalnej, czy realizację zadań w ramach Budżetu Obywatelskiego. To, jaka kwota z tego tytułu wpłynie w tym roku do budżetu Gminy Mosina, zależy od Państwa – naszych mieszkańców, którzy dopełnią obowiązku meldunkowego albo wskażą w zeznaniu podatkowym swoje faktyczne miejsce, w którym mieszkają. 

Na początku 2018 roku liczba mieszkańców zameldowanych w Gminie Mosina przekroczyła 31 tysięcy. Szacujemy jednak, że osób związanych z naszą gminą miejscem zamieszkania jest znacznie więcej. To dla nich także realizujemy zadania publiczne, które przyczynić się mają do poprawy warunków, w których żyją wszyscy nasi mieszkańcy.

Zgłoszenie nowego miejsca zamieszkania w Urzędzie Skarbowym nie wiąże się dla Państwa z żadnymi niedogodnościami. Nie wymaga to zmiany zameldowania, wymiany dokumentów czy załatwiania innych spraw urzędowych, a jedynie wskazanie Gminy Mosina jako miejsca zamieszkania w deklaracji PIT. Jedyną zmianą może być inny właściwy Urząd Skarbowy. Wszystkich mieszkańców Gminy Mosina obsługuje Pierwszy Urząd Skarbowy w Poznaniu przy ul. Dolna Wilda 80.

Zwracam się do Państwa z gorącą prośbą o wsparcie swojego miejsca zamieszkania – Gminy Mosina. Dzięki przekazanym na jej rzecz swoim podatkom, będziecie mogli Państwo korzystać z lepiej wyposażonych szkół, lepszych dróg, lepszej oferty rekreacyjnej, sportowej czy kulturalnej, a także wspierać budowę społeczeństwa obywatelskiego.

Zwracam się również z prośbą do wszystkich mieszkańców naszej gminy o weryfikację i aktualizację danych dotyczących podatku od nieruchomości, który również zasila nasz wspólny budżet. Dla budżetu Gminy Mosina i dla jej rozwoju liczy się każda złotówka!

Jerzy Ryś
Burmistrz Gminy Mosina

 

Więcej informacji w zakładce Dla Mieszkańca: Płać podatek w Mosinie - wspieraj rozwój swojej Gminy.

 

 

Pozostałe Wydarzenia
2019-01-16

Kondolencje

Kondolencje dla Rodziny, Przyjaciół oraz Współpracowników zmarłego tragicznie Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.
Czytaj więcej
2019-01-09

Historyczna wizyta Prezydenta RP w Mosinie

O wizycie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w naszym mieście.
Czytaj więcej
2019-01-02

Uczciliśmy pamięć Powstańców Wielkopolskich!

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda na obchodach w Mosinie.
Czytaj więcej
2018-12-26

27 grudnia zapraszamy na uroczystość patriotyczną

W mosińskich obchodach 100-lecia Powstania Wielkopolskiego udział weźmie Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.
Czytaj więcej
2018-12-26

Piotr Mocek - bohater Powstania Wielkopolskiego

Historia poległego powstańca z Mosiny - lokalnego symbolu Powstania Wielkopolskiego.
Czytaj więcej
2018-12-22

Zaśpiewajmy wspólnie w hołdzie Powstańcom!

Z powstańczego śpiewnika - pieśni do wspólnego śpiewu podczas uroczystości patriotycznej 27 grudnia w Mosinie.
Czytaj więcej
Więcej wydarzeń
kategorie
dla mieszkańca
najczęściej czytane