fb
Kontynuuj Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies".

Wydarzenia

Data opublikowania: 2018-02-12

Mieszkam w Gminie Mosina – płacę tutaj podatek

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Gminy Mosina!

Rozpoczął się okres rozliczenia z Urzędem Skarbowym podatku dochodowego PIT, który stanowi główne źródło dochodów państwa, jak również działających w jego strukturach samorządów terytorialnych. To dzięki tym podatkom gminy mogą zaspakajać podstawowe potrzeby publiczne realizowane na rzecz swoich mieszkańców. Do każdej gminy, także do Gminy Mosina, wraca określona część naszych dochodów odprowadzanych do Skarbu Państwa. Zasila ona w znacznym stopniu nasz wspólny budżet. W roku 2018, Minister Finansów ustalił udział gmin we wpływach z podatku dochodowego od osób fizycznych na 37,98 %. Jednak o wysokości kwoty, która trafi do budżetu Gminy Mosina zadecyduje ostatecznie liczba zamieszkujących ją mieszkańców – tych zameldowanych lub deklarujących w zeznaniach podatkowych, że tu mieszkają.

W ubiegłym roku z tytułu udziału w podatku dochodowym od osób fizycznych, do budżetu Gminy Mosina wpłynęło 32 455 861 zł. To o 1 973 418 zł  więcej, niż w roku 2016. Dzięki naszym mieszkańcom, którzy już zadeklarowali swoje miejsce zamieszkania w Gminie Mosina lub zameldowali się w niej, uzyskaliśmy dodatkowe środki m.in. na budowę dróg, poprawę infrastruktury oświatowej, rozbudowę oferty rekreacyjno-sportowej i kulturalnej, czy realizację zadań w ramach Budżetu Obywatelskiego. To, jaka kwota z tego tytułu wpłynie w tym roku do budżetu Gminy Mosina, zależy od Państwa – naszych mieszkańców, którzy dopełnią obowiązku meldunkowego albo wskażą w zeznaniu podatkowym swoje faktyczne miejsce, w którym mieszkają. 

Na początku 2018 roku liczba mieszkańców zameldowanych w Gminie Mosina przekroczyła 31 tysięcy. Szacujemy jednak, że osób związanych z naszą gminą miejscem zamieszkania jest znacznie więcej. To dla nich także realizujemy zadania publiczne, które przyczynić się mają do poprawy warunków, w których żyją wszyscy nasi mieszkańcy.

Zgłoszenie nowego miejsca zamieszkania w Urzędzie Skarbowym nie wiąże się dla Państwa z żadnymi niedogodnościami. Nie wymaga to zmiany zameldowania, wymiany dokumentów czy załatwiania innych spraw urzędowych, a jedynie wskazanie Gminy Mosina jako miejsca zamieszkania w deklaracji PIT. Jedyną zmianą może być inny właściwy Urząd Skarbowy. Wszystkich mieszkańców Gminy Mosina obsługuje Pierwszy Urząd Skarbowy w Poznaniu przy ul. Dolna Wilda 80.

Zwracam się do Państwa z gorącą prośbą o wsparcie swojego miejsca zamieszkania – Gminy Mosina. Dzięki przekazanym na jej rzecz swoim podatkom, będziecie mogli Państwo korzystać z lepiej wyposażonych szkół, lepszych dróg, lepszej oferty rekreacyjnej, sportowej czy kulturalnej, a także wspierać budowę społeczeństwa obywatelskiego.

Zwracam się również z prośbą do wszystkich mieszkańców naszej gminy o weryfikację i aktualizację danych dotyczących podatku od nieruchomości, który również zasila nasz wspólny budżet. Dla budżetu Gminy Mosina i dla jej rozwoju liczy się każda złotówka!

Jerzy Ryś
Burmistrz Gminy Mosina

 

Więcej informacji w zakładce Dla Mieszkańca: Płać podatek w Mosinie - wspieraj rozwój swojej Gminy.

 

 

Pozostałe Wydarzenia
2018-02-23

XII Targi Edukacji i Pracy w Mosinie

Zapraszamy 7 marca br. w godzinach od 10.00 - 13.00 . W programie prezentacje szkół, pokazy na scenie, oferty pracy i szkoleń.
Czytaj więcej
2018-02-20

Patronat Narodowy Prezydenta RP dla naszych obchodów

Obchody 170. rocznicy Rzeczypospolitej Mosińskiej pod Patronatem Narodowym Prezydenta RP.
Czytaj więcej
2018-02-19

Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

Burmistrz Gminy Mosina zaprasza na spotkanie okolicznościowe przy obelisku pamięci Stanisława Kasznicy.
Czytaj więcej
2018-02-16

Informator Mosiński - luty

Zapraszamy do lektury pisma samorządowego - wydanie 2(32), luty 2018.
Czytaj więcej
2018-02-13

Gmina tworzy bazę gruntów

Baza będzie przekazywana inwestorom poszukującym nieruchomości dla swojego biznesu na terenie gminy.
Czytaj więcej
2018-02-12

Mieszkam w Gminie Mosina – płacę tutaj podatek

Twój podatek z PIT wspiera rozwój miejsca, w którym mieszkasz.
Czytaj więcej
Więcej wydarzeń
kategorie
dla mieszkańca
najczęściej czytane

Podpisano umowę na projekt pływalni


Informator Mosiński - listopad


Powstała koncepcja zagospodarowania "Parku Strzelnica"


MTBS wybuduje nowe mieszkania


Gaz dla Drużyny, Nowinek i Pecnej