Konkurs "Bieliki"

Z początkiem jesieni ruszamy z cyklem filmowym "Mosina NATURAlnie piękne miejsce".
Od października do grudnia będą publikowane filmy, współtworzone razem z Nadleśnictwem Konstantynowo, Lasy PaństwoweNadleśnictwem BabkiWielkopolskim Parkiem NarodowymZespółem Parków Krajobrazowych Województwa WielkopolskiegoWojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.
W ramach projektu zostaną przeprowadzone konkursy z przyrodniczymi nagrodami m.in. sadzonki drzew miododajnych, lornetki, powerbanki, książki tematyczne, domki dla owadów, karmniki, budki lęgowe, zbiorniki na wodę, kompostowniki.
 
Zapraszamy do obejrzenia 9 w cyklu odcinka "Mosina - NATURAlnie piękne miejsce", tym razem odcinek zatytułowany "Bieliki". W dziewiątym odcinku leśniczy Piotr Czajka z Nadleśnictwa Konstantynowo oraz Michał Białek specjalista ds. ochrony przyrody Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego opowiadają o bielikach bytujących w Rezerwacie Krajkowo - jednym z największych rezerwatów w Wielkopolsce, położonym w Leśnictwie Krajkowo, utworzonym w 1958 r. w celu ochrony krajobrazu starorzeczy Warty oraz łęgów nadwarciańskich.
Zapraszamy również do udziału w konkursie, do wygrania są lornetki Voyager II do obserwacji przyrodniczych oraz książki "Geniusz ptaków"Jennifer Ackerman.
 

Konkurs trwa od 30 listopada do 5 grudnia br. Należy udzielić prawidłowych odpowiedzi na poniższe pytania i przesłać je na maila: konkurs@mosina.pl.

a) Jak nazywa się jeden z największych rezerwatów w Wielkopolsce, położony w Leśnictwie Krajkowo ?

b) Jaka jest obecnie szacowana liczebność bielików w Polsce?

c) Jaki gatunek ptaków może najmocniej zagrażać lęgom bielików w Polsce?

Szczegóły kokursu -> regulamin
 
Więcej informacji o projekcie: https://bit.ly/3A3aFPo

 

Przedsięwzięcie "Organizacja konkursów i imprezy plenerowej upowszechniających wiedzę ekologiczną i przyrodniczą dla dzieci
i młodzieży poprzez realizacje cyklu filmowego "Mosina NATURAlnie piękne miejsce". dofinansowano ze środów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. www.wfosgw.poznan.pl