Konkurs "Retencja"

Z początkiem jesieni ruszamy z cyklem filmowym "Mosina NATURAlnie piękne miejsce".
Od października do grudnia będą publikowane filmy, współtworzone razem z Nadleśnictwem Konstantynowo, Lasy PaństwoweNadleśnictwem BabkiWielkopolskim Parkiem NarodowymZespółem Parków Krajobrazowych Województwa WielkopolskiegoWojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.
W ramach projektu zostaną przeprowadzone konkursy z przyrodniczymi nagrodami m.in. sadzonki drzew miododajnych, lornetki, powerbanki, książki tematyczne, domki dla owadów, karmniki, budki lęgowe, zbiorniki na wodę, kompostowniki.
Zapraszamy do obejrzenia 7 w cyklu odcinka "Mosina - NATURAlnie piękne miejsce", tym razem odcinek zatytułowany "Retencja" - zrealizowany z Nadleśnictwem Konstantynowo, Wielkopolskim Parkiem Nadorowym i Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodej w Poznaniu.
Zapraszamy również do udziału w konkursie, do wygrania są zbiorniki na deszczówkę 360l.
 

Konkurs trwa od 23 do 30 listopada br. Należy udzielić prawidłowych odpowiedzi na poniższe pytania i przesłać je na maila konkurs@mosina.pl.

a) Wymień co najmniej jeden gatunek płazów, które bytują w leśnym zbiorniku retencyjnym.

b) Wymień zwierzęta (poza gatunkami płazów), które korzystają ze zbiorników retencyjnych

c) Jak nazywa się program WFOŚiGW w Poznaniu, który dofinansowuje działania związane z retencją?

 
Szczegóły kokursu, regulamin
 
Więcej informacji o projekcie: https://bit.ly/3A3aFPo
 

Przedsięwzięcie "Organizacja konkursów i imprezy plenerowej upowszechniających wiedzę ekologiczną i przyrodniczą dla dzieci i młodzieży poprzez realizacje cyklu filmowego "Mosina NATURAlnie piękne miejsce". dofinansowano ze środów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. www.wfosgw.poznan.pl