Spotkanie autorskie z Jackiem Karczewskim

W ósmym odcinku cyklu "Mosina - NATURAlnie piękne miejsce" przyrodnik, aktywista i promotor przyrody, Jacek Karczewski opowiada o sowach - m.in. tych które zamieszkują tereny chronione Gminy Mosina.

Tym razem zapraszamy po więcej! Spotkanie autorskie z Jackiem Karczewskim odbędzie się 11 grudnia o godz. 17:30  w siedzibie dyrekcji Wielkopolskiego Parku Narodowego w Jeziorach.

W związku z sytuacją związaną z COVID-19, zgłoszenia obowiązkowe, wyłącznie na maila: udostepnianie@wielkopolskipn.pl
Ilość miejsc ograniczona. Z uwagi na sytuację pandemiczną, organizatorzy zastrzegają prawo do odwołania spotkania.


W 2019 roku ukazała się jego pierwsza książka „Jej Wysokość Gęś. Opowieści o ptakach”, a już w marcu 2020 r. pojawiła się kolejna – „Noc Sów. Opowieści z lasu”. Obecnie pojawiła się w sprzedaży najnowsza książka "Zobacz ptaka. Opowieści po drodze". Częsty gość programów i audycji radiowych poświęconych przyrodzie; autor licznych publikacji i artykułów (m.in. cyklu Wakacje z ptakami w Kwartalniku „Przekrój”) oraz większości wydawnictw Ptaków Polskich – stowarzyszenia, z którym związany jest od samego początku jako jego współzałożyciel i do niedawna wieloletni prezes zarządu. Pomysłodawca i główny copywriter większości realizowanych tam projektów oraz towarzyszących im kreacji artystycznych, w tym cieszących się dużym uznaniem kampanii społecznych. Wśród najbardziej charakterystycznych można wymienić Bądź na pTAK! i Ogród na pTAK, Noc Sów, Nie będzie ptaków – nie będzie śpiewania!, Ptak też człowiek. Niektóre z nich należą do największych proprzyrodniczych przedsięwzięć wdrażanych do tej pory w Polsce. Jacek współpracuje również z organizacjami z poza Polski, m.in. z brytyjskim Conservation Without Borders oraz WWT (Wildfowl & Wetlands Trust).