fb
Kontynuuj Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies".

Wydarzenia

Data opublikowania: 2022-06-24

Uczniowie i sportowcy nagrodzeni

Co roku samorząd Gminy Mosina wyróżnia nagrodami i stypendiami naszych najlepszych uczniów uczęszczających do szkół dla których organem prowadzącym jest Gmina. Doceniani są również sportowcy i trenerzy, mieszkańcy naszej Gminy, za sportowe sukcesy, które odnoszą na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.

Wczoraj, 23 czerwca, w Sali Reprezentacyjnej Mosińskiego Ośrodka Kultury odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla szczególnie uzdolnionych uczniów klas IV – VIII, a także nagród i stypendiów dla sportowców i  trenerów.

Laureatom, a także ich rodzicom, gratulacje składali Burmistrz Gminy Mosina Przemysław Mieloch i Przewodniczący Rady Miejskiej w Mosinie Dominik Michalak.   

 Nagrody dla uczniów

 Nagrody pieniężne w wysokości od 500 – 150 zł, otrzymało 30 uzdolnionych uczniów gminnych szkół:

Aleksandra Kaczmarczyk – uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Mosinie,
Jan Kotara – uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie,
Mikołaj Roszkowski – uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Mosinie,
Emil Szufnarowski – uczeń Szkoły Podstawowej im. Adama Wodziczki  w Rogalinku,
Jan Szufnarowski – uczeń Szkoły Podstawowej im. Adama Wodziczki  w Rogalinku,
Bartosz Czerniejewski – uczeń Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Daszewicach,
Maria Sabiłło – uczennica Zespołu Szkół w Krośnie,
Urszula Hamrol – uczennica Zespołu Szkół w Krośnie,
Mateusz Huchwajda – uczeń Zespołu Szkół w Krośnie,
Jana Wojciech Krekora – uczeń Zespołu Szkół w Krośnie,
Krzysztof Matkowski – uczeń Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Daszewicach,
Iga Szulc – uczennica Szkoły Podstawowej im. Adama Wodziczki w Rogalinku,
Maja Woźny – uczennica Zespołu Szkół w Krośnie,
Zofia Helena Brzozowska – uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie,
Agata Kilian – uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie,
Faustyna Tomczak – uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie,
Jolanta Baraniak – uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie,
Paweł Blumczyński – uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Mosinie,
Barbara Bobrowska – uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie,
Martyna Jarczyńska – uczennica Zespołu Szkół w Krośnie,
Gracjan Klitończyk – uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Mosinie,
Wojciech Kwiatkowski – uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Mosinie,
Oskar Napierała – uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie,
Filip Paluch – uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Mosinie,
Kacper Paluch – uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Mosinie,
Paweł Silski – uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Mosinie,
Wiktoria Szychowska – uczennica Zespołu Szkół w Krośnie,
Wojciech Szymandera – uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie,
Aleksandra Wiencław – uczennica Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Daszewicach,
Helena Zięba – uczennica Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Daszewicach.

We wrześniu tego roku przyznane zostaną również stypendia Samorządu Gminy Mosina najlepszym uczniom klas VII – VIII szkół prowadzonych przez Gminę.

 

Nagrody dla sportowców

Laureatami tegorocznej edycji nagród i stypendiów Samorządu Gminy Mosina  dla sportowców, trenerów i działaczy sportowych zostali:  

Nagrody
Sławomir Jan Witczak – I Nagroda 2.000 zł,
Tatiana Tomczak – II Nagroda 1.500 zł,
Wiktoria Musialska – III Nagroda 1.000 zł.

Stypendia w wysokości 300 zł

Kacper Skrobiszewski,
Krzysztof Sajna,
Faustyna Tomczak,
Jadwiga Maria Dobrowolska,
Julia Wiśniewska,
Zuzanna Klemczak,
Dominik Klemczak.

Stypendia w wysokości 200 zł

Damian Kubiak,
Julia Wiatrowska,
Kacper Kubiak,
Filip Kubiak,
Kaja Projs,
Wiktoria Wośkowiak.

 

Stypendia w wysokości 150 zł

Wiktor Frydrychowicz,
Jakub Wiencław,
Stanislav Maievskyi,
Tadeusz Bryła,
Emilia Osses,
Aleksandra Wiencław.

Stypendia w wysokości 100 zł

Anna Dera,
Kacper Siepa,
Oskar Napierała,
Wojciech Szymandera,
Barbara Bobrowska.

Wyróżnienia:

Paweł Czaprajski,
Piotr Krajewski,
Julia Borowiec,
Helena Zięba,
Henryk Zięba,
Adrian Biliński,
Jakub Szlata

Nagroda dla trenerów i osób wyróżniających się osiągnięciami w działalności sportowej
1 000 zł

Stefan Wieczorek – trener UKS „Kotwica” Rogalinek

Wyróżnienia

Marek Pawlaczyk,
Jarosław Mecmajer,
Maksymilian Wiśniewski.

 Serdecznie gratulujemy naszym uzdolnionym uczniom oraz najlepszym sportowcom i życzymy dalszych sukcesów!

Tekst i fot. JN

Pozostałe Wydarzenia
2022-06-23

Akcja Lato 2022

Wakacje w Gminie Mosina to szereg atrakcji, które zostały zebrane w program Akcji Lato 2022.
Czytaj więcej
2022-07-28

15 sierpnia w Mosinie

Zapraszamy na koncert muzyki filmowej oraz Szeroko na Wąskiej czyli plenerową prezentację twórców amatorów i profesjonalistów.
Czytaj więcej
2022-08-09

MOSINA | vlog samorządowy odc. 93 - Nadchodzą trudne czasy

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego vloga samorządowego.
Czytaj więcej
2022-08-08

Wodny Świat - Szeroko na Wąskiej 2022

Zapraszamy do udziału w plenerowej prezentacji artystów, hobbystów, pasjonatów i kolekcjonerów Szeroko na Wąskiej.
Czytaj więcej
2022-08-03

MOSINA | vlog samorządowy odc. 92 - Starania o miejsca pracy i strzelnicę

Starania o miejsca pracy oraz budowę strzelnicy w Mieczewie.
Czytaj więcej
2022-07-28

RewitalizujeMY - wyniki ankiet

Przedstawiamy pierwszą część wyników ankiet związanych z Gminnym Programem Rewitalizacji.
Czytaj więcej
Więcej wydarzeń
kategorie
dla mieszkańca
najczęściej czytane