fb
Kontynuuj Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies".

Wydarzenia

Data opublikowania: 2020-01-14

„Wielcy Polacy – jesteśmy z nich dumni”

Trwa Gminny konkurs historyczny dla szkół prowadzonych przez Gminę Mosina – „Wielcy Polacy – jesteśmy z nich dumni”, ogłoszony przez Burmistrza Gminy Mosina.  Do udziału w konkursie zgłosiły się wszystkie nasze szkoły.

Celem konkursu jest poznawanie przez młodzież ważnych postaci historycznych, które miały wpływ na dzieje naszego państwa, a które stanowią pozytywne wzorce do naśladowania. Zamiarem organizatora konkursu jest także krzewienie wśród polskiej młodzieży idei patriotyzmu, szacunku dla minionych pokoleń oraz promowanie postawy aktywnego uczestnictwa w życiu publicznym poprzez poznawanie losów własnej ojczyzny.

W pierwszym, konkursowym etapie, szkoły opracowały strony internetowe lub zakładki na własnych stronach, prezentując swojego bohatera wybranego w drodze losowania. Są to: Piotr Skarga, Paweł Włodkowic, Józef Struś, Jakub Krauthofer-Krotowski, Kazimierz Twardowski, Józef Dowbor-Muśnicki, Witold Pilecki, Jan Zamoyski, Irena Sendlerowa. Postaci te z kolei, wybrane z zostały z propozycji nadesłanych przez nauczycieli historii naszych szkół i samego organizatora.

Na portalu społecznościowym Facebook Gminy Mosina, rozpoczął się dziś plebiscyt „polubień” opracowanych przez szkoły zakładek i stron internetowych. Plebiscyt potrwa do końca stycznia. Jego wynik, obok oceny merytorycznej komisji konkursowej, wpłynie na ostateczną klasyfikację szkół w I etapie konkursu.

W II etapie, pod koniec lutego br. odbędzie się turniej wiedzy o bohaterach konkursu – ważnych, historycznych postaciach w dziejach Polski.

Plebiscyt na najlepszą zakładkę lub stronę internetową w Gminnym konkursie historycznym dla szkół prowadzonych przez Gminę Mosina – „Wielcy Polacy – jesteśmy z nich dumni”. KLIKNIJ, ABY ODDAĆ GŁOS - POLUBIENIE (dla użytkowników serwisu Facebook).

Linki do stron internetowych

Szkoła Podstawowa nr 1 w MosinieWitold Pilecki

Szkoła Podstawowa nr 2 w Mosinie – Jan Zamoyski

Szkoła Podstawowa w Czapurach – Kazimierz Twardowski

Szkoła Podstawowa w Daszewicach – Irena Sendlerowa

Szkoła Podstawowa w Krosinku – Paweł Włodkowic

Szkoła Podstawowa w Pecnej – Piotr Skarga

Szkoła Podstawowa w Rogalinie – Józef Dowbor-Muśnicki

Szkoła Podstawowa w Rogalinku – Józef Struś

Zespół Szkół w Krośnie – Jakub Krauthofer-Krotowski


Joanna Nowaczyk

Pozostałe Wydarzenia
2020-01-29

Zainwestuj w rozwój Gminy Mosina! Płać podatek w Mosinie

Rusza kampania "Zainwestuj w rozwój Gminy Mosina!". Prezentujemy graficzną formę budżetu naszej gminy.
Czytaj więcej
2020-01-24

Vlog samorządowy z Mosiny odc. 3

W trzecim odcinku Vloga Burmistrz Gminy opowie o śmieciach i nowej opłacie.
Czytaj więcej
2020-01-20

100 lat KS 1920 Mosina

Wernisażem wystawy historycznej w Galerii Sztuki w Mosinie, mosiński klub sportowy zainaugurował 100-lecie swojej działalności.
Czytaj więcej
2020-01-20

Gala Noworoczna za nami

W sobotę 18 stycznia, mieszkańcy Gminy Mosina mieli okazję uczestniczyć w uroczystej Gali Noworocznej.
Czytaj więcej
2020-01-18

Zbiórka podczas Gali Noworocznej

Podczas Gali Noworocznej, w dniu 18.01.2020r. w Mosinie, Fundacja Niesiemy Nadzieję przeprowadzi zbiórkę do puszek.
Czytaj więcej
2020-01-17

Vlog samorządowy z Mosiny odc. 2

W dzisiejszym odcinku między innymi o budowie ul. Brzechwy, Strzałowej planach na realizację ul. Lema w Mosinie.
Czytaj więcej
Więcej wydarzeń
kategorie
dla mieszkańca
najczęściej czytane