Ulica Brzechwy po odbiorze

15 lipca dokonano odbioru inwestycji – budowy ul. Brzechwy w Mosinie. 

Wykonawca - ul. Brzechwy: Zakład Instalacyjno-Budowlany Mateusz Maćkowiak z Lwówka

Na przebudowę ulicy Brzechwy w Mosinie pozyskaliśmy dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 50% jej kosztów kwalifikowanych. Pozostałą część kosztów pokrywa budżet Gminy Mosina. Z tego samego Funduszu Gmina pozyskała także dotację na budowę ul. Długiej i Strzałowej w Mosinie, które zakończono już wcześniej, a także na budowę ul. Świerkowej, gdzie prace się właśnie rozpoczęły.

Ulica Brzechwy wraz z ulicą Lema, będą stanowiły główne połączenie osiedla Za Barwą z osiedlem Nowe Krosno, z ominięciem przejazdu kolejowego i centrum miasta. Osiedle Nowe Krosno uzyska łatwiejszy i bezpieczniejszy dostęp do szkoły podstawowej przy ul. Topolowej.  Z uwagi na rolę jaką będzie pełniła ta ulica, została ona wyposażona standardowo w jezdnię, chodniki, miejsca postojowe oraz ścieżkę rowerową. Utwardzona obecnie ul. Brzechwy ułatwi poruszanie się pojazdami w czasie przebudowy ul. Sowinieckiej.

Od kilku lat systematycznie realizowane są utwardzenia kolejnych dróg na osiedlu Za Barwą. W pierwszej kolejności budowane są ulice o głównym znaczeniu dla osiedla, takie jak Gałczyńskiego, Wiosny Ludów, Sowińskiego, Czereśniowa, Marcinkowskiego, Łąkowa, teraz ul. Brzechwy. Ich realizacja to ostatnie pięć lat. W kolejnych latach będą  systematycznie utwardzane następne ulice.   

JN
Fot. Paulina Ludwiczak