Eksperci mieszkańcom

 Gminne Centrum Informacji w Mosinie w  związku z pandemią koronawirusa, w nieco zmienionej formie kontynuuje wiele inicjatyw, z których mieszkańcy bardzo chętnie korzystali i do których się już przyzwyczaili.

 Jednym z działań, które uruchomiliśmy, jest wsparcie w ramach akcji „Eksperci mieszkańcom”, które polega na udzielaniu porad on-line w  następujących dziedzinach: Tarcza antykryzysowa, prawo pracy, zakładanie i rozwój firmy, porady konsumenckie dotyczące ochrony interesów i praw konsumentów, reklamacji czy umów zawieranych poza lokalem przedsiębiorstwa. Naszym celem jest ułatwienie wszystkim  zainteresowanym mieszkańcom, w tym przedsiębiorcom czy osobom bezrobotnym dostępu do  porad ekspertów, którzy w prosty i przystępny sposób odpowiedzą na pytania z wielu dziedzin, w których w obecnej sytuacji  przepisy bardzo szybko się zmieniają.

Jak to działa? Zainteresowani mieszkańcy przysyłają swoje zapytanie za pośrednictwem maila do GCI / gci@mosina.pl/. GCI przekazuje je do odpowiedniej instytucji/ np. Powiatowy Urząd Pracy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, radca prawny, Wielkopolska Wojewódzka Inspekcja handlowa, Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości/, a po uzyskaniu odpowiedzi, odsyłamy  ją zainteresowanemu.

Oprócz tej formy wsparcia, ruszają także szkolenia (on-line), w tym rekrutacja na bezpłatny kurs języka angielskiego- poziom początkujący, webinaria -  m.in. z zakresu zakładania działalności gospodarczej oraz źródeł dofinansowania na ten cel, porady on-line czy   dyżury ekspertów, o czym będziemy na bieżąco informować na naszej stronie internetowej www.gci.mosina.pl oraz w mediach społecznościowych https://pl-pl.facebook.com/gcimosina .