Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Mosina

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Mosina utworzony został w 1973 r. W międzyczasie, w Gminie Mosina powstało kilka kół terenowych:

Obecnie Związek Zrzesza około 450 osób w wieku 40 - 96 lat.

Dla osób starszych, Związek organizuje pomoc w zagospodarowaniu wolnego czasu, przeciwdziałając izolowaniu się takich osób w samotności.  Realizując takie właśnie cele organizuje cotygodniowe spotkania, cykliczne imprezy, takie jak spotkania opłatkowe, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Inwalidy, Dzień Seniora oraz spotkania na wyjeździe, „Spotkania Seniorów” z całej Wielkopolski na Świętej Górze w Gostyniu. Zarząd stara się aktywnie wypełniać czas członkom związku organizując dla nich wycieczki krajoznawcze jedno i wielodniowe. Przyświeca temu jego własna dewiza: „Emeryci grosz do grosza zbierają i naszą Ojczyznę zwiedzają”.

 - Warto być pomiędzy ludźmi, otworzyć się na drugiego człowieka, służyć pomocą jeden drugiemu, nie zamykać się w 4 ścianach i oglądać tylko seriale. Warto wyjść do ludzi, bo jest ważne, gdy człowiek ma przy sobie drugiego człowieka, zwłaszcza w starszym wieku. Zachęcam do korzystania z naszego dobrodziejstwa, bo może ono być jak lekarstwo – przekonuje Jerzy Malinowski, przewodniczący mosińskiego oddziału PZERiI.

Biuro Związku w Mosińskim Ośrodku Kultury, sala 40 (od strony Patio) czynne jest we wtorki, w godz. 9.45 –12.00.