Biegowy renesans w Baranówku

W niedzielę 28 czerwca, w Baranówku odbył się III Bieg o Puchar Fundacji Stworzenia Pana Smolenia, ze startem i metą w siedzibie fundacji.  Sportowe wydarzenie zainaugurowało powrót imprez biegowych organizowanych przez Zespół biegi.wlkp, po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusem.  
Mimo że wciąż jeszcze trwa stan epidemiczny, otworzyły się możliwości powrotu do normalności, także w zakresie imprez sportowych, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. O takie zadbał  główny organizator III Biegu o Puchar Fundacji Stworzenia Pana Smolenia - Zespół biegi.wklp, którą tworzy grupa pasjonatów organizujących imprezy biegowe i sportowe na terenie całej Wielkopolski i nie tylko. Organizacyjnego wsparcia udzielił gospodarz imprezy – Fundacja z Baranówka.

W samo południe, do rywalizacji biegowej na dystansie 5 lub 10 km stawiło się blisko 150 zawodników, w tym amatorzy Nordic Walking, którzy wystartowali na 5-kilometrowym dystansie. Organizatorzy zapewnili pomiar czasu netto od momentu przekroczenia linii startu, by ograniczyć w ten sposób tłok zawodników na samy starcie.

Malownicza trasa przebiegała przez tereny leśne Nadleśnictwa Konstantynowo. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych – upału i uciążliwego słońca, wszyscy dotarli na metę.

Na wszystkich zawodników czekały medale, a zwycięzcy otrzymali puchary i upominki, między innymi od Gminy Mosina, które wręczył osobiście burmistrz Przemysław Mieloch. Nagrodą specjalną dla zwycięzców była też runda honorowa bryczką zaprzężoną w nasze piękne Fryzy ze stajni Fundacji.

Na podium biegu stanęli: 
 
klasyfikacja mężczyzn

 III Bieg o Puchar Fundacji Stworzenia Pana Smolenia odbywał się pod Honorowym Patronatem Burmistrza Gminy Mosina, Powiatu Poznańskiego i Nadleśnictwa Konstantynowo.

Fundacja Stworzenia Pana Smolenia dziękuje wszystkim wymienionym instytucjom za przekazanie nagród dla finalistów biegu i wszystkim innym, którzy wsparli przedsięwzięcie: Strażakom OSP Krajkowo za pomoc przy montażu i demontażu bramy startowej, udostępnionej przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mosinie, Jadłodzielni Mosina, państwu Niemczewskim z Baranówka, pani Beacie Przemenskiej za  podarowane upominki, wychowankom Zakładu Poprawczego w Poznaniu za wsparcie Fundacji przy organizacji wydarzenia, pani Agnieszce Budna, która wraz z córkami otoczyła opieką naszą strefę dziecka, Emilce, która dzielnie wspierała artystyczne wysiłki najmłodszych, Kornelii za piękne zdjęcia, wszystkim terapeutom i wolontariuszom za aktywność podczas biegu, a także firmom, które sponsorowały to wydarzenie.

 Joanna Nowaczyk

Fot. J. Nowaczyk, FB Fundacja Stworzenia Pana Smolenia