Seniorze bądź bezpieczny

Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu wraz z Polską Platformą Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Poznaniu oraz Komendą Miejską Policji w Lesznie zaprasza do udziału w konferencji skierowanej dla seniorów województwa wielkopolskiego w dniu 9 czerwca 2022 roku w godzinach od 10.00 do 13.30 pod nazwą "Seniorze bądź bezpieczny" w ramach akcji "Haki na cyberataki".

„Seniorze bądź Bezpieczny” to projekt skierowany do seniorów. Jego głównym celem jest budowanie umiejętności skutecznej obrony przed próbami wyłudzenia środków finansowych, w tym manipulacji oraz podnoszenie umiejętności bezpiecznego korzystania z narzędzi internetowych wykorzystywanych przez bankowość elektroniczną. Metody wykorzystywane przez oszustów przybierają coraz bardziej zróżnicowane formy działania. Przestępcy udoskonalają swoje metody, dostosowując je do obecnie panujących wydarzeń w kraju i na świecie. W zależności od preferencji danej osoby, wybierają metodę, która dla tej osoby może być w danym czasie najbardziej realistyczna i wiarygodna. Oszuści to często także osoby dobrze "wykształcone" w swoim fachu. Grupy przestępcze zajmujące się procederem oszustwa i wyłudzania pieniędzy, często werbują do swoich szeregów osoby po to żeby najpierw przeszkolić je w zakresie szeroko rozumianej manipulacji i wykorzystywania podczas rozmowy różnego rodzaju socjotechnik, w celu wywarcia zamierzonego wpływu na rozmówce, a w tym przypadku swoją przyszłą ofiarę.

Biorąc pod uwagę powyższe treści warto zwrócić uwagę na to jak ważna jest edukacja senioralna. Współczesny senior mając po drugiej stronie osobę wyspecjalizowaną w przestępczych manipulacjach, musi być równie dobrze wyedukowany w zakresie znajomości metod wykorzystywanych przez oszustów, jak i sposobów przeciwdziałania, tak żeby nie stać się ofiarą przestępców. Wychodząc temu naprzeciw planowany jest szereg różnego rodzaju przedsięwzięć profilaktycznych, takich jak, spotkania, festyny, konferencje oraz audycje radiowe.

LINK do konferencji online

Zapraszamy serdecznie do udziału!

Komisariat Policji w Mosinie