fb
Kontynuuj Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies".

Wydarzenia

Data opublikowania: 2020-02-26

Konkurs „Wielcy Polacy – jesteśmy z nich dumni” –wyniki I etapu

Trwa konkurs historyczny dla szkół prowadzonych przez Gminę Mosina – „Wielcy Polacy – jesteśmy z nich dumni”, ogłoszony przez Burmistrza Gminy Mosina.  Do udziału w konkursie zgłosiły się wszystkie nasze szkoły.

W pierwszym, konkursowym etapie, szkoły opracowały strony internetowe lub zakładki na własnych stronach, prezentując swojego bohatera wybranego w drodze losowania. Są to: Piotr Skarga, Paweł Włodkowic, Józef Struś, Jakub Krauthofer-Krotowski, Kazimierz Twardowski, Józef Dowbor-Muśnicki, Witold Pilecki, Jan Zamoyski, Irena Sendlerowa. Postaci te z kolei, wybrane z zostały z propozycji nadesłanych przez nauczycieli historii naszych szkół i samego organizatora.

Komisja konkursowa obradująca w składzie: prof. UAM dr hab. Krzysztof Kaczmarek – historyk,  a także Jacek Szeszuła – historyk, Joanna Nowaczyk – historyk, koordynator ds. obsługi mediów Urzędu Miejskiego w Mosinie, Anna Balcerek-Kałek – kierownik Referatu Oświaty Urzędu Miejskiego w Mosinie, Agata Lubowicka – zastępca kierownika Referatu Promocji Urzędu Miejskiego w Mosinie, dokonała rozstrzygnięcia I etapu konkursu w dwóch klasyfikacjach:  w plebiscycie za pośrednictwem portalu społecznościowego Facebook – na podstawie liczby uzyskanych polubieni w przeliczeniu na jednego ucznia danej szkoły oraz na podstawie oceny merytorycznej stron, w której brano pod różne kryteria: zakres merytoryczny treści (stopień wyczerpania tematu), stopień trudności przedstawienia postaci, bogactwo źródeł, walor edukacyjny, atrakcyjność form przekazu, estetykę wizualną, zaangażowanie uczniów, dostępność treści – nawigację na stronie.   

Oto laureaci I etapu konkursu i przyznane nagrody rzeczowe:

W plebiscycie za pośrednictwem portalu społecznościowego Facebook Gminy Mosina:

I miejsce: Szkoła Podstawowa w Daszewicach im. Kawalerów Orderu Uśmiechu – strona poświęcona Irenie Sendlerowej (nagroda: ekran projekcyjny duży )

II miejsce: Szkoła Podstawowa w Pecnej – strona poświęcona Piotrowi Skardze (nagroda: ekran projekcyjny średni)

III miejsce: Szkoła Podstawowa w Czapurach im. Arkadego Fiedlera – strona poświęcona Kazimierzowi Twardowskiemu (nagroda: ekran projekcyjny mały)

Na podstawie oceny merytorycznej dokonanej przez komisję konkursową:

I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 w Mosinie – strona poświęcona Janowi Zamoyskiemu, (nagroda: rzutnik)

II miejsce: Szkoła Podstawowa w Daszewicach im. Kawalerów Orderu Uśmiechu – strona poświęcona Irenie Sendlerowej, (nagroda: aparat fotograficzny)

III miejsce ex aequo:  Szkoła Podstawowa w Czapurach im. Arkadego Fiedlera – strona poświęcona Kazimierzowi Twardowskiemu oraz Szkoła Podstawowa im. Pod Lipami w Krosinku – strona poświęcona Pawłowi Włodkowicowi (nagroda: odtwarzacz CD)

Gratulujemy!

Nagrody zostaną wręczone laureatom podczas II etapu konkursu – turnieju wiedzy na temat bohaterów konkursu, który odbędzie się już w piątek w Sali Reprezentacyjnej Mosińskiego Ośrodka Kultury. W turnieju rywalizować będą ze sobą 3-osobowe drużyny uczniów reprezentujące każdą ze szkół.

Szkoły w ramach konkursu organizują także na swoim terenie „Dzień Bohatera” poświęcony swojemu bohaterowi.

Joanna Nowaczyk

 

 

 

 

Pozostałe Wydarzenia
2020-04-07

Informator Mosiński - marzec/kwiecień

Zapraszamy do lektury "Informatora Mosińskiego" nr 2/3 marzec-kwiecień 2020. Dodatek specjalny: "Stan epidemii koronawirusa".
Czytaj więcej
2020-04-03

MOSINA | vlog samorządowy odc. 21 - KORONAWIRUS. Pomoc dla przedsiębiorców

Burmistrz Gminy Mosina przedstawia pakiet pomocowy dla przedsiębiorców.
Czytaj więcej
2020-04-03

Koronawirus. Informacje o działaniach.

O piśmie do Premiera, o zamkniętym targowisku i o kolejnych, rządowych obostrzeniach w sprawie ograniczeń.
Czytaj więcej
2020-04-03

Palmy wielkanocne w Gminie Mosina

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do nadania świątecznego koloru naszej gminie!
Czytaj więcej
2020-04-02

Rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli

Rekrutacja uzupełniająca rozpoczyna się od 10 kwietnia. Wolne miejsca w przedszkolach publicznych i niepublicznych.
Czytaj więcej
2020-04-01

MOSINA | vlog samorządowy odc. 20 - KORONAWIRUS. Działania samorządowe

We Vlogu zostaje poruszony temat targowiska miejskiego oraz doręczania pism za gospodarkę odpadami.
Czytaj więcej
Więcej wydarzeń
kategorie
dla mieszkańca
najczęściej czytane