fb
Kontynuuj Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies".

Wydarzenia

Data opublikowania: 2021-04-15

MOSINA | vlog samorządowy odc. 51 - Skatepark dla pokoleń

W kolejnym vlogu samorządowym, Burmistrz Przemysław Mieloch wspólnie z Mikołajem Szynklewskim - przedstawicielem oddolnej inicjatywy na rzecz budowy skateparku, mówią o koncepcji takiego obiektu przy ul. Harcerskiej.

 

 Skatepark dla pokoleń

W ubiegłym roku grupa mieszkańców – pasjonatów skateboardingu, podjęła oddolną inicjatywę poprawy warunków dla uprawiania tej formy aktywności w naszej Gminie. Dla wsparcia tej inicjatywy, 21 czerwca 2020 r. zorganizowali oni w miejscu istniejących urządzeń na Czarnokurzu spotkanie pod hasłem „Dajemy sygnał miastu – większy skatepark w Mosinie”.

Kilka lat temu na mosińskim Osiedlu nr 2 „Czarnokurz” powstał plac z rampą, z którego korzystają obecnie już dwa pokolenia mieszkańców naszej Gminy – dzieci i młodzież oraz pokolenie 30-latków, którzy przygodę z deskorolką zaczynali jeszcze w latach 90. Był to mały, ale ważny krok do stworzenia bezpiecznych warunków dla uprawiania skatebordingu. Wcześniej jego pasjonaci mogli go realizować jedynie na ulicach. Teraz skatebording, zarówno w Polsce, jak i w Mosinie, przeżywa okres prawdziwego rozkwitu i osób korzystających z obiektu na Czarnokurzu ciągle przybywa tak, że nie jest on już w stanie ich pomieścić by był on w pełni bezpieczny.

Po czerwcowej, ubiegłorocznej akcji „Dajemy sygnał miastu – większy skatepark w Mosinie”, jej organizatorzy złożyli wniosek do Burmistrza Gminy Mosina o podjęcie możliwych działań w kierunku poprawy warunków do bezpiecznego realizowania skateboardingu. Burmistrz Przemysław Mieloch spotkał się z przedstawicielami wnioskodawców i przychylając się do zasadności ich wniosku zarekomendował Radzie Miejskiej w Mosinie wprowadzenie do budżetu Gminy na rok 2021 wykonania projektu i budowy skateparku.

O inicjatywie grupy mieszkańców – pasjonatów skateboardingu w artykule: "Dajemy sygnał miastu – sprawa skateparku".

 Również Rada Miejska w Mosinie uznała zasadność tej oddolnej inicjatywy i w uchwalonym przez nią 21 stycznia br., tegorocznym budżecie Gminy Mosina znalazło się zaproponowane przez Burmistrza w projekcie budżetu zadanie: „Skatepark: wykonanie projektu i budowa”. Inicjatorzy akcji „Dajemy sygnał miastu – większy skatepark w Mosinie”, zaproszeni zostali na spotkania Rady, na których przedstawili Burmistrzowi i Radnym swoje propozycje rozwiązań przy budowie skateparku. W tych spotkaniach udział wzięli także inni przedstawiciele środowiska skateboardingu, a  owocem przeprowadzonej dyskusji jest koncepcja przekazana Burmistrzowi i Radnym, opracowana przez inicjatorów ubiegłorocznej akcji „Dajemy sygnał miastu", przy współpracy z innymi pasjonatami tej formy aktywności.  W oparciu o tę koncepcję powstanie teraz projekt skateparku.

Wizualizacja i opis Skateparku - kliknij w obrazek, aby zobaczyć film