#mosinabezsmogu

Już w kolejnym numerze Informatora Mosińskiego pojawi się dodatek - poradnik antysmogowy, element kampanii antysmogowej, którą Gmina Mosina realizuje wspólnie z Mosińskim Alarmem Smogowym. Poradnik wraz z gazetą samorządową już za kilka dni trafi do 10 500 gospodarstw domowych. Broszura jest dostępna również w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego w Mosinie i w wersji elektronicznej na stronie mosina.pl. Już niedługo będzie go można znaleźć także w lokalnych sklepach (przedsiębiorców, którzy chcą się włączyć w akcję zapraszamy do kontaktu promocja@mosina.pl)

Jakie informacje znajdziemy w poradniku?
Co to jest smog, skutki smogu, normy, stan powietrza, przeciwdziałanie, dotacje, uchwały antysmogowe, bezdymne rozpalanie, jaki węgiel kupować, instalacja kominowa, spalanie

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami i poradami, oraz wdrażania bezdymnego rozpalania, które nie tylko zmniejsza emisję dymu do atmosfery, ale także pozwala na ekonomiczne ogrzewanie. Pamiętajmy! To nasze codzienne wybory zatruwają lub chronią powietrze, którym wszyscy oddychamy. #mosinabezsmogu.