fb
Kontynuuj Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies".

Wydarzenia

Data opublikowania: 2019-10-25

Rewitalizacja Ptasiego Parku

Gmina Mosina wspólnie z Gminą Czempiń, Związkiem Łowieckim oraz Wielkopolskim Parkiem Narodowym składa wniosek o dofinansowanie Projektu pn. „Z lotu ptaka – działania z zakresu edukacji ekologicznej na terenie Gmin Czempiń i Mosina”.

W połowie roku zostały przeprowadzone konsultacje społeczne. Mieszkańcy nadsyłali swoje propozycje dotyczące zagospodarowania tego miejsca. Propozycje te mają odzwierciedlenie w składanym projekcie i koncepcji miejsca naturalnie zielonego, służącego mieszkańcom do odpoczynku.

Projekt zakłada wspólną i spójną koncepcję edukacji ekologicznej w oparciu o infrastrukturę ścieżek, parków i terenów zielonych.

Na terenie Gminy Mosina działania proekologiczne opierać się będą na rewitalizacji istniejącego już Ptasiego Parku. Jednym z elementów będzie budowa ścieżek pieszych w kształcie ptaka oraz ich utwardzenie o łącznej powierzchni 1065 m2. W krajobraz parku wpisze się również sala edukacyjna
z uniesieniem z ekobetonu oraz drewnianymi miejscami siedzącymi o powierzchni 100m2 oraz plac zabaw dla dzieci. Sala ta posłuży m.in. do przeprowadzania zajęć z ekologii przez pracowników Wielkopolskiego Parku Narodowego.

Na terenie parku zostaną również zamontowane latarnie z ledowym oświetleniem oraz kamery monitoringu. Nowy punkt na turystycznej mapie gminy zostanie wzbogacony również o nowe ławki, kosze na śmieci z możliwością segregowania czy stojaki na rowery. W środku Ptasiego Parku stanie specjalnie skonstruowany zegar multimedialny. Pojawią się również dwie duże drewniane rzeźby przedstawiające ptaki oraz specjalne źródełko z woda pitną – stanowiące kąpielisko dla ptaków. Powstaną też budki lęgowe i karmniki. Zostanie zamontowana specjalna luneta umożliwiająca obserwację przyrody. Solarna ławeczka z możliwością podłączenia się do sieci WiFi to kolejny element wpisujący się w architekturę rewitalizowanego parku. Wszyscy korzystający z aktywnego i ekologicznego wypoczynku będą również mogli zagrać z specjalnie stworzoną grę terenową. Całość zostanie dopełniona tablicami edukacyjnymi z ławkami i znakami kierunkowymi, które staną zarówno w Ptasim Parku jak i na przystanku Osowa Góra i Wielkopolskim Parku Narodowym.

Gmina Czempiń wraz ze Związkiem Łowieckim w swojej koncepcji zakładają tworzenie ścieżek i punktów edukacyjnych, które stanowiły będą część przystanków ekologicznych – jako miejsc postoju turystów przemierzających tereny chronione lub ich okolice.

Jeżeli nasz wniosek zostanie zaakceptowany i otrzyma  dofinansowanie to projekt będzie współfinansowany przez Unię Europejską.

Burmistrz Gminy Mosina Przemysław Mieloch: „Mosiński Ptasi Park będzie stanowił piękną wizytówkę naszego centrum i zachętę dla wszystkich tych, którzy podróżują np. pociągami a na swojej mapie wycieczkowej jako jeden z punktów umieścili właśnie naszą gminę.”

Pozostałe Wydarzenia
2020-05-27

30 lat samorządu terytorialnego

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z pierwszym Burmistrzem Miasta i Gminy Mosina, Bogdanem Robakowskim.
Czytaj więcej
2020-05-27

Nowe funkcjonalności portalu budżetowego Gminy Mosina

Dzięki wprowadzonym na stronie zmianom budżet naszej gminy jest jeszcze bardziej przejrzysty i dostępny dla każdego mieszkańca.
Czytaj więcej
2020-05-26

Kino plenerowe w Mosinie

Zapraszamy już 29 maja 2020 roku, godz. 21.00 na boisko przy Szkole Podstawowej nr 1 w Mosinie.
Czytaj więcej
2020-05-22

MOSINA | vlog samorządowy odc. 28

W dzisiejszym odcinku między innymi o kampanii #żyjzdrowo, pomocy dla przedsiębiorców i ofercie GCI.
Czytaj więcej
2020-05-22

Rusza kampania "Żyj zdrowo"

Gmina Mosina przystępuje do kampanii informacyjno-edukacyjnych, których celem jest m.in. promocja zdrowego trybu życia.
Czytaj więcej
2020-05-21

Ogólnopolski sukces naszych uczniów

Informujemy o sukcesie uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie oraz Zespołu Szkół w Krośnie.
Czytaj więcej
Więcej wydarzeń
kategorie
dla mieszkańca
najczęściej czytane