Wydarzenia
Data opublikowania: 2018-10-29
Wybory Samorządowe 2018 - II tura
Informujemy, że w niedzielę 4 listopada br. odbędzie się II tura wyborów samorządowych na Burmistrza Gminy Mosina. Głosowanie zostanie przeprowadzone w godzinach od 7.00 do 21.00 w tych samych lokalach wyborczych, co w dniu 21 października 2018 r.
21 października, wyborcy z Gminy Mosina dokonali wyboru Rady Miejskiej w Mosinie na kadencję 2018 – 2023.
Wyniku wyborów do Rady Miejskiej w Mosinie w dniu 21 października 2018 r.
W wyborach na Burmistrza Gminy Mosina żaden z trzech kandydatów nie został wybrany do pełnienia tej funkcji, ponieważ nie otrzymał więcej niż połowę ważnie oddanych głosów.
Wyniki głosowania w dniu 21 października na Burmistrza Gminy Mosina:
Przemysław Stanisław MIELOCH – 6 145 oddanych głosów (45,12%)
Robert BORKIEWCZ – 4 048 oddanych głosów (29,72%)
Jan Paweł MARCINIAK – 3 427 oddanych głosów (25,16%)
Zgodnie z ordynacją wyborczą, Miejska Komisja Wyborcza podjęła uchwałę o przeprowadzeniu ponownego głosowania w wyborach organów jednostek samorządu terytorialnego w dniu 4 listopada 2018 r.
Kandydatami na Burmistrza Gminy Mosina są Robert BORKIEWICZ i Przemysław MIELOCH, którzy podczas I tury wyborów otrzymali największą ilość głosów.
Uchwała Miejskiej Komisji Wyborczej
WAŻNE INFORMACJE DLA WYBORCÓW
Głosowanie w lokalach wyborczych odbywać się będzie w dniu
4 listopada (niedziela) 2018 r.
od godz. 7.00 do godz. 21.00.
Przed przystąpieniem do głosowania wyborca będzie obowiązany okazać obwodowej komisji wyborczej dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem umożliwiający stwierdzenie tożsamości.
Uwaga! Przypominamy, że osoby zameldowane na pobyt czasowy na terenie Gminy Mosina, nie mają prawa głosowania w wyborach do samorządu terytorialnego Gminy Mosina, jeżeli wcześniej nie złożyły w Urzędzie Miejskim w Mosinie wniosku o dokonanie wpisu do rejestru wyborców.
W przypadku stwierdzenia w lokalu wyborczym przez członków Obwodowej Komisji Wyborczej braku obywatela na liście wyborców, pomimo wcześniejszego złożenia wniosku o wpisanie do rejestru wyborców, należy domagać się, aby Obwodowa Komisja Wyborcza skontaktowała się z pracownikiem Referatu Spraw Obywatelskich i Działalności Gospodarczej dyżurującym w Urzędzie Miejskim w Mosinie, w celu weryfikacji danych.
Obwodowa Komisja Wyborcza ma bezwzględny obowiązek dokonania takiej weryfikacji.
JAK ODDAĆ WAŻNY GŁOS
W wyborach wójtów, burmistrzów i prezydentów miast:
- głosować można tylko na jednego kandydata, stawiając znak „X” (co najmniej dwie linie przecinające się w obrębie kratki) na karcie do głosowania w kratce z lewej strony obok nazwiska kandydata,
- przyczyną nieważności głosu jest:
- postawienie znaku „X” w kratce przy nazwisku więcej niż jednego kandydata,
- niepostawienie znaku „X” w żadnej kratce,
- postawienie znaku „X” w kratce wyłącznie przy nazwisku kandydata skreślonego przez gminną komisję wyborczą.
Uwaga: nieważne są karty do głosowania inne niż urzędowo ustalone lub nieopatrzone pieczęcią obwodowej komisji wyborczej ds. przeprowadzenia głosowania w obwodzie.
OBWODY GŁOSOWANIA I LOKALE WYBORCZE
Informacja o numerach i granicach obwodów głosowania, siedzibach obwodowych komisji wyborczych oraz lokalach komisji wyborczych dostosowanych do potrzeb wyborców niepełnosprawnych.
Nr obwodu |
Granice obwodu głosowania |
Siedziba |
1 |
CZAPURY |
Świetlica Wiejska, |
2 |
BABKI, GŁUSZYNA LEŚNA, KUBALIN, WIÓREK |
Szkoła Podstawowa, |
3 |
DASZEWICE |
Świetlica Wiejska, |
4 |
ROGALINEK, SASINOWO |
Świetlica Wiejska, |
5 |
ROGALIN |
Szkoła Podstawowa, |
6 |
MIECZEWO, RADZEWICE, ŚWIĄTNIKI |
Świetlica Wiejska, |
7 |
BOLESŁAWIEC, BORKOWICE, DRUŻYNA, NOWINKI |
Centrum Kształcenia, |
8 |
KONSTANTYNOWO, PECNA |
Szkoła Podstawowa, |
9 |
DYMACZEWO NOWE, DYMACZEWO STARE, JEZIORY, KROSINKO, LUDWIKOWO |
Szkoła Podstawowa, |
10 |
KROSNO, ulice: Główna, Graniczna, Jasna, Jesienna, Krosińska, Leśna, Nadleśna, Orzechowa, Piaskowa, Pogodna, Przemysłowa, Rzemieślnicza, Słoneczna, Sosnowa, Spokojna, Tęczowa, Tylna (od ul. Piaskowej do ul. Jesiennej), Wiosenna, Zielona, Żwirowa; |
Zespół Szkół, |
11 |
KROSNO, ulice: Boczna, Krótka, Miodowa, Nektarowa, Olszynkowa, Osiedle Miodowe, Osiedle Olszynka, Polna, |
Świetlica Wiejska, |
12 |
MOSINA - Osiedle nr 3, ulice: Akacjowa, Bukowa, Cisowa, Dębowa, Długa, Grabowa, Jarzynowa, Jaworowa, Jesionowa, Jodłowa, Kalinowa, Kanałowa, Kasprowicza, Kasztanowa, Kolejowa (od ul. Śremskiej do ul. Leszczyńskiej), Leszczyńska (od ul. Śremskiej do ul. Skrytej), Łazienna, Ogrodowa, Olchowa, Strzałowa, Strzelecka (od ul. Leszczyńskiej |
Przedszkole Nr 4, ul. Kasprowicza 28, Mosina |
13 |
MOSINA - Osiedle nr 3, ulice: Adama Asnyka, Aleksandra Gierymskiego, Artura Grottgera, Bolesława Chrobrego, Bolesława Krzywoustego, Bolesława Śmiałego, Głogowa, Henryka Siemiradzkiego, Jacka Malczewskiego, Jana Cybisa, Józefa Chełmońskiego, Juliana Fałata, Juliana Ursyna Niemcewicza, Katarzyny Kobro, Kazimierza Jagiellończyka, Kazimierza Odnowiciela, Kazimierza Wielkiego, Krasickiego, Królowej Jadwigi, Leona Wyczółkowskiego, Leszczyńska (od ul. Skrytej do granic miasta), Mieszka I, Skryta, Stanisława Wyspiańskiego, Stefana Batorego, Strzelecka (od ul. Głogowej do granic miasta), Władysława Łokietka, Władysława Strzemińskiego, Wojciecha Kossaka, Zofii Stryjeńskiej; |
Zespół Szkół, |
14 |
MOSINA - Osiedle nr 5, ulice: Czwartaków, Jasna, Klonowa, Krosińska, Kwiatowa, Podgórna, Ptasia, Słoneczna, Sosnowa, Szpakowa, Wrzosowa, Wybickiego, Stanisława Lema, Śremska (od torów kolejowych do granicy miasta); |
Mosiński Ośrodek Kultury,
|
Nr obwodu |
Granice obwodu głosowania |
Siedziba |
15 |
MOSINA - Osiedle nr 6, ulice: Budzyńska, Aleksandra Fredry, Kilińskiego (od ul. Mickiewicza do ul. Szosa Poznańska), Kołłątaja, Konopnickiej (od ul. Krotowskiego do ul. Orzeszkowej), Krotowskiego (od ul. Mostowej do ul. Budzyńskiej), Krótka, Mickiewicza, Niepodległości, Orzeszkowej, Powstańców Wielkopolskich, Pożegowska, Prusa, Reja, Reymonta, Sienkiewicza, Skrzynecka, Spacerowa, Wiejska, Harcerska, Fiedlera, Henryka Łasaka, Stanisława Marusarza, Szosa Poznańska (od ul. Krotowskiego do ul. Poniatowskiego), Tadeusza Ślusarskiego, Glinki, Cegielniana; MOSINA - Osiedle nr 7, ulice: Alfreda Szklarskiego, Aliny i Czesława Centkiewicz, Bronisława Malinowskiego, Feliksa Stamma, Gabrieli Zapolskiej, Huberta Wagnera, Ireny Jurgielewiczowej, Janusza Domagalika, Janusza Kusocińskiego, Jeziorna, Kazimiery Iłłakowiczówny, Kazimierza Górskiego, Konopnickiej (od ul. Orzeszkowej do granic miasta), Kornela Makuszyńskiego, Krańcowa, Mariana Brandysa, Marii Kownackiej, Marii Kuncewiczowej, Władysława Komara; |
Przedszkole Nr 2, ul. Powstańców Wielkopolskich 1, Mosina |
16 |
MOSINA - Osiedle nr 1, ulice: Dworcowa, Farbiarska, Garbarska, Kilińskiego (od ul. Słowackiego do ul. Szosa Poznańska), |
Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy, ul. Kościelna 2, Mosina |
17 |
MOSINA - Osiedle nr 2, ulice: Cedrowa, Chodkiewicza, Chopina, Czajkowskiego, Czarnokurz, Gajowa, Jana Matejki, Kopernika, Leśna, Piotra Mocka, Modrzewiowa, Mokra, Moniuszki, Nizinna, Nowowiejskiego, Mariana Obsta, Osiedlowa, Paderewskiego, Platanowa, Poniatowskiego, Rzeczypospolitej Mosińskiej, Studzienna, Szosa Poznańska (od ul. Poniatowskiego do granic miasta), Szyszkowa, Świerkowa, Wieniawskiego, Wincentego Różańskiego, Wodna, Wysoka, Zieleniec; |
Szkoła Podstawowa Nr 1, |
18 |
MOSINA - Osiedle nr 4, ulice: Agrestowa, Czarnieckiego, Morelowa, Obrzańska, Sowiniecka (północna strona od torów do ul. Topolowej), Sowińskiego (od ul. Topolowej do torów kolejowych), Śliwkowa, Targowa, Wiatrowa; |
Zespół Szkół ul. Topolowa 2, Mosina |
19 |
MOSINA - Osiedle nr 4, ulice: Brzoskwiniowa, Brzozowa, Czereśniowa, Gruszkowa, Jabłkowa, Jagodowa, Łąkowa, Piaskowa, Porzeczkowa, Poziomkowa, Skrajna, Sowińskiego (od ul. Topolowej do ul. Marcinkowskiego), Topolowa, Wiśniowa; |
Szkoła Podstawowa nr 2, |
20 |
MOSINA - Osiedle nr 4, ulice: Bruno Schulza, Cypriana Kamila Norwida, Dembowskiego, Gałczyńskiego, Jana Brzechwy, Janiny Porazińskiej, Jarosława Iwaszkiewicza, Juliana Tuwima, Leopolda Staffa, Leśmiana, Marcinkowskiego, Marii Dąbrowskiej, Sowiniecka (północna strona: od ul. Topolowej do granic miasta; południowa strona: od torów kolejowych do granic miasta), Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Wiosny Ludów, Witolda Gombrowicza, Zofii Nałkowskiej, Żeromskiego; |
Szkoła Podstawowa nr 2, |
21 |
SOWINIEC, SOWINIKI, BOGULIN, BARANOWO, KRAJKOWO, BARANÓWKO, ŻABINKO |
Klub Rolnika, Sowinki 1C |
22 |
Wielkopolskie Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii im. Eugenii i Janusza Zeylandów - |
Szpital, |
KOMUNIKAT O DOWOZACH WYBORCÓW
W związku z II turą Wyborów Samorządowych 2018 Urząd Miejski w Mosinie organizuje w dniu 4 listopada bezpłatne dowozy wyborców do lokali wyborczych na tych samych trasach i według rozkładu obowiązującego podczas I tury wyborów:
Trasa nr 1: |
||
Wiórek |
(skrzyżowanie z ul. Sosnową) |
godz. 10.00 |
Babki |
(skrzyżowanie przy Ośrodku Zdrowia) |
godz. 10.10 |
Czapury |
(skrzyżowanie z ul. Żurawinową) |
godz. 10.25 |
Czapury |
(lokal wyborczy) |
godz. 10.30 (przyjazd) |
Czapury |
(lokal wyborczy) |
godz. 11.00 (odjazd) |
Czapury |
(skrzyżowanie z ul. Żurawinową) |
godz. 11.05 |
Babki |
(skrzyżowanie przy Ośrodku Zdrowia) |
godz. 11.20 |
Wiórek |
(skrzyżowanie z ul. Sosnową) |
godz. 11.30 |
Trasa nr 2: |
||
Mieczewo |
(przystanek autobusowy przy świetlicy wiejskiej) |
godz. 12.00 |
Świątniki |
(lokal wyborczy) |
godz. 12.15 (przyjazd) |
Świątniki |
(lokal wyborczy) |
godz. 12.45 (odjazd) |
Mieczewo |
(przystanek autobusowy przy świetlicy wiejskiej) |
godz. 13.00 |
Trasa nr 3: |
||
Radzewice |
(przy świetlicy wiejskiej) |
godz. 13.30 |
Świątniki |
(lokal wyborczy) |
godz. 13.40 (przyjazd) |
Świątniki |
(lokal wyborczy) |
godz. 14.10 (odjazd) |
Radzewice |
(przy świetlicy wiejskiej) |
godz. 14.20 |
Trasa nr 4: |
||
Żabinko |
(przy świetlicy) |
godz. 15.00 |
Krajkowo |
(przystanek autobusowy) |
godz. 15.10 |
Baranowo |
(przystanek autobusowy) |
godz. 15.15 |
Sowinki |
(lokal wyborczy) |
godz. 15.20 (przyjazd) |
Sowinki |
(lokal wyborczy) |
godz. 15.50 (odjazd) |
Baranowo |
(przystanek autobusowy) |
godz. 15.55 |
Krajkowo |
(przystanek autobusowy) |
godz. 16.05 |
Żabinko |
(przy świetlicy) |
godz. 16.15 |
Trasa nr 5: |
||
Bolesławiec |
(przystanek autobusowy szkolny) |
godz. 17.00 |
Borkowice |
(przystanek autobusowy przy świetlicy wiejskiej) |
godz. 17.05 |
Drużyna |
(przystanek autobusowy szkolny za przejazdem kolejowym) |
godz. 17.15 |
Nowinki |
(lokal wyborczy) |
godz. 17.20 (przyjazd) |
Nowinki |
(lokal wyborczy) |
godz. 17.50 (odjazd) |
Drużyna |
(przystanek autobusowy szkolny za przejazdem kolejowym) |
godz. 17.55 |
Borkowice |
(przystanek autobusowy przy świetlicy wiejskiej) |
godz. 18.05 |
Bolesławiec |
(przystanek autobusowy szkolny) |
godz. 18.10 |
Trasa nr 6: |
||
Dymaczewo Nowe |
(przy świetlicy) |
godz. 19.00 |
Dymaczewo Stare |
(przy świetlicy wiejskiej) |
godz. 19.05 |
Krosinko |
(lokal wyborczy) |
godz. 19.10 (przyjazd) |
Krosinko |
(lokal wyborczy) |
godz. 19.40 (odjazd) |
Dymaczewo Stare |
(przy świetlicy wiejskiej) |
godz. 19.45 |
Dymaczewo Nowe |
(przy świetlicy) |
godz. 19.50 |
Dowozy będą realizowane pełnowymiarowym autobusem obsługiwanym przez ZUK Mosina. Godziny kursów powrotnych, ze względu na trudny do oszacowania czas głosowania, mogą ulec niewielkim zmianom.
Oprac. J. Nowaczyk