Dzień Osób z Niepełnosprawnością w ZUS

Dzień Osób z Niepełnosprawnością w ZUS - I Oddział w Poznaniu

28 września I Oddział ZUS w Poznaniu organizuje Dzień Osób z Niepełnosprawnością. Będzie okazja, by w jednym miejscu uzyskać kompleksowe informacje z wielu instytucji, dotyczące świadczeń dla osób z niepełnosprawnością.

 W ramach Dnia Osób z Niepełnosprawnością przez cały wrzesień na terenie wszystkich oddziałów ZUS zaplanowano m.in. ciekawe prelekcje, szkolenia, dyżury eksperckie z wielu instytucji czy dyżury telefoniczne. I Oddział ZUS w Poznaniu Dzień Osób z Niepełnosprawnością organizuje w środę, 28 września. W godz. 9-14.00 w Inspektoracie ZUS w Poznaniu, ul. Fabryczna 27/28 do dyspozycji będą stoiska ekspertów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Narodowego Funduszu Zdrowia, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Powiatowego Urzędu Pracy, Urzędu Miasta, Fundacji Aktywizacji Zawodowej Osób z Niepełnosprawnością, Stowarzyszenia Na Tak oraz Banku Pocztowego.

Eksperci podpowiedzą,  jak wyjechać na turnus rehabilitacyjny, do sanatorium czy  uzyskać pomoc finansową ze środków PFRON. Powiedzą również jak uzyskać rentę, świadczenie 500+ dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji, czy dodatek pielęgnacyjny. W trakcie wydarzenia będzie można również wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, a także uzyskać dostęp do Internetowego Konta Pacjenta.

Ponadto będzie można usłyszeć pięć ciekawych prelekcji:

W ramach Dnia Osób z Niepełnosprawnością placówki ZUS w regionie organizują porady swoich ekspertów w zakresie świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, które odbędą się:

Dodatkowo  28 września, w godz. 9-14.00 w Inspektoracie ZUS w Szamotułach zaplanowano  dyżur  informacyjny koordynatora z ramienia OPS Szamotuły, członka Zespołu ds. Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności.

Tu sprawdzisz co się będzie działo w Twojej okolicy

https://www.zus.pl/o-zus/o-nas/dzialania-zakladu-ubezpieczen-spolecznych-na-rzecz-osob-z-niepelnosprawnoscia/don

 

Krystyna Michałek

regionalny rzecznik prasowy ZUS
w województwie kujawsko-pomorskim