Informacja Burmistrza dotycząca wizyty w Niemczech

Problem rozprzestrzeniania się koronawirusa dotyczy nie tylko Gminy Mosina. Na stronie internetowej miasta Seelze w Niemczech pojawił się (11 marca 2020 r.) komunikat w tej sprawie. Dotyczy on dwóch osób, które w niedzielę wieczorem wróciły z urlopu we Włoszech.

Z informacji przekazanych przez stronę niemiecką wynika, że od razu udały się do domu, podejrzewając, że mogą być już chore, by następnie skontaktować się z lekarzem. Burmistrz Seelze prowadzi działania mające na celu zapobieżenie dalszego rozprzestrzeniania się wirusa,m.in. odwołał duże imprezy i zgromadzenia.

W tym miejscu informuję, że delegacja z Mosiny uczestniczyła w roboczym spotkaniu w Seelze w dniach od 6-8 marca br. w celu ustalenia szczegółów Jubileuszu 20-lecia współpracy. Przed wyja-zdem obie strony monitorowały na bieżąco sytuację w obu krajach i były ze sobą w stałym kontakcie. Delegacja podróżowała samo-chodem prywatnym, program spotkań miała ograniczony maksymalnie do osób odpowiedzialnych za współpracę, a z Seelze wyje-chała w niedzielę o godzinie 11.50 i zakończyła podróż w Polsce około godziny 17.00.

Co jest kluczowe - delegacja opuściła Niemcy zanim do Seelze wróciły osoby z Włoch z podejrzeniem koronawirusa.

Przemysław Mieloch

/-/Burmistrz Gminy Mosina