Rodzinny Rajd Rowerowy

Blisko sto osób wzięło udział w rajdzie rowerowym, który odbył się w niedzielę (8 września). Pogoda dopisała, uczestnicy również, zatem śmiało rajd można zaliczyć do udanych imprez. Trasa liczyła niespełna 15 km, dla uczestników rajdu po drodze zostały przygotowane zabawy i konkursy „na wesoło”, w których każdy mógł spróbować swoich sił  w konkurencjach tj.m.in. zwijanie węża strażackiego czy wymiana dętki w kole na czas, a także zmierzyć się w zawodach z cyklu „Lekkoatletyka dla każdego” , które prowadził pan Szymon Ziółkowski – mistrz olimpijski i świata.

Po powrocie z trasy na uczestników czekała kiełbasa z grilla, chleb ze smalcem i ogórki, kawa i pyszne wypieki pań z Koła Gospodyń Wiejskich. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali symboliczne medale i dyplomy, a zwycięzcom rajdu Sołtys Ryszard Rybicki wraz z zaproszonym gościem specjalnym Szymonem Ziółkowskim wręczyli symboliczne nagrody. 

Wszystkim uczestnikom rajdu Rada Sołecka Wsi Krosno z Sołtysem serdecznie dziękują za aktywne uczestnictwo. Szczególne podziękowanie kierują do Pana Szymona Ziółkowskiego i jego małżonki, Pana Damiana Pietruszewskiego – Sołtysa Pecna, dla Ochotniczej Straży Pożarnej z Pecnej oraz dla Pani Kamili Plumińskiej-Błoszyk za okazaną pomoc oraz wsparcie działań na rzecz sprawnego przebiegu rajdu. Celem naszych rajdów jest promowanie aktywnego spędzania czasu, integracja lokalnej społeczności, a zadowolenie uczestników jest dla nas organizatorów najlepszą nagrodą i potwierdzeniem, że warto włożyć trochę serca w zorganizowanie tej jak widać trafionej imprezy integracyjnej.

Katarzyna Rybicka