Spotkanie autorskie z Jackiem Karczewskim

Jak ptaki widzą świat, jak funkcjonują ich zmysły, na jakie bodźce reagują najintensywniej, a na jakie zupełnie słabo? Jaki jest naprawdę puszczyk, sowa z sąsiedztwa? Co możemy zrobić żeby wspierać skrzydlate istoty, które towarzyszą naszemu życiu na co dzień i zawsze są obok nas?

 Między innymi na te pytania odpowiadał 11 grudnia br. Jacek Karczewski podczas spotkania autorskiego w Wielkopolskim Parku Narodowym.

"Nie ma w kosmosie lepszego medium niż głośne, kolorowe i ekscentryczne ptaki. Istoty, w których spotykają się wszystkie żywioły Ziemi. Anioły i diabły. Chełmoński i Dali z ludowym grajkiem, Chopinem i Milesem Davisem. Brzydka fizjologia i tragiczna rutyna z olśniewającym pięknem i rzeką inspiracji" - pisze Jacek Karczewski w swojej najnowszej książce „Zobacz ptaka. Opowieści po drodze”.
Jacek Karczewski wieloletni członek zarządu Stowarzyszenia Ptaki Polskie (obecnie „jestem na pTAK!”) gościł już wcześniej w cyklu filmowym „Mosina-NATUAlnie piękne miejsce”, w którym to opowiadał o sowach, m.in. tych sowach które spotkać możemy w Gminie Mosina.
Tym razem grono entuzjastów jego książek, artykułów i ptasich audycji miało okazję uczestniczyć w spotkaniu z autorem, które poprowadził z-ca Wielkopolskiego Parku Narodowego Rafał Kurczewski.
Po prawie dwugodzinnym czasie, Jacek Karczewski podpisywał również książki i rozmawiał z gośćmi.
Ze względu na ograniczenia związane z COVID-19 w spotkaniu mogła uczestniczyć ograniczona liczba osób, jednak pozostali zainteresowani mogli obejrzeć relację za pośrednictwem facebooka live prosto z WPN, live dostępny jest na fb: gminamosina oraz @Wielkopolski.Park.Narodowy
https://www.facebook.com/gminamosina/videos/864265410845316