Sukces Uczniów z Ośrodka w Mosinie

W kwietniu b.r. uczniowie Szkoły Podstawowej ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. J. Korczaka w Mosinie wzięli udział w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Turniej odbywał się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w trakcie trwania targów Motor Show.

Reprezentanci Ośrodka spisali się bardzo dobrze zajmując wysokie III miejsce. Chłopcy wykazali się wiedzą o przepisach ruchu drogowego, zasadach udzielania pierwszej pomocy oraz pokonali na rowerze tor przeszkód. Do szkoły przywieźli puchar, dyplom i nagrody rzeczowe za uzyskanie tak dobrego wyniku.

Po trudach i emocjach turnieju uczestnicy mieli okazję zwiedzić targi, na których można było zobaczyć najnowsze modele samochodów, motorów oraz pojazdy retro.

Warto dodać, że nie był to pierwszy sukces uczniów z Mosiny w Turnieju Bezpieczeństwa. Również w ubiegłych latach zajmowali oni wysokie miejsca, a zdobyta wiedza i umiejętności z pewnością przydadzą się w codziennym życiu i bezpiecznym funkcjonowaniu w środowisku.

Ewa Urbaniak i Łukasz Jankowiak