Święty Mikołaj na Osiedlu nr 6 „Za Moreną”

6 grudnia b.r. popołudniu na Osiedle nr 6 „Za Moreną” zawitał długo wyczekiwany i niezwykły gość – Święty Mikołaj. Spotkanie dla mieszkańców osiedla i ich gości zorganizował Zarząd Osiedla nr 6 „Za Moreną” wspólnie z Hotelem i Restauracją „Morena” oraz przychodniami ”Medicomplex” w Mosinie. Ta wspólna inicjatywa odbyła się w ogrodzie hotelu Morena przystrojonym na tę okazję kolorowymi światełkami i choinkami.

Przy dźwiękach muzyki w świątecznym klimacie na scenie pojawiły się Elfy i Śnieżynki, które zaprosiły wszystkie przybyłe dzieci do radosnej zabawy. Śmiechom nie było końca. Dzieci wzięły udział w konkursie na zaśpiewanie przygotowanych przez Elfa piosenek. Nie było to łatwe zadanie, ale okazało się, że dzieci mieszkające na naszym osiedlu są bardzo utalentowane i mają wspaniałe głosy. Na uczestników konkursu czekały nagrody przygotowane przez organizatorów wspólnie z Urzędem Gminy Mosina. Po konkursach odbyły się tańce – dzieci i dorośli wzięli udział w zabawach pokazujących m.in. jak pędzą sanie Świętego Mikołaja, jego zaprzęg silnych reniferów, a także jak wygląda chatka, w której Mikołaj mieszka.

Gdy na niebie pojawiły się gwiazdy, a dźwięki muzyki przycichły, wszystkie dzieci zawołały Świętego Mikołaja. Jakie było ich zdziwienie, gdy zobaczyły, że Mikołaj skrada się do nich pomiędzy stolikami w restauracji Morena i radośnie macha przez jej okna.

Na Świętego Mikołaja czekał specjalny czerwony fotel, na którym mógł odpocząć i wysłuchać marzeń wszystkich witających się z nim dzieci. Każde dziecko otrzymało słodką niespodziankę i mogło zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ze Świętym Mikołajem. Mikołaj odpowiadał też na wszystkie nurtujące dzieci pytania.

Dodatkowo na dzieci czekała olbrzymia skrzynka na listy, które mogły przygotować w domu albo napisać na miejscu i wrzucić do skrzynki. Święty Mikołaj obiecał, że wszystkie listy zabierze ze sobą, przeczyta i postara się na nie odpowiedzieć już niedługo podczas wieczoru wigilijnego.

Podczas spotkania dzieci i dorośli mogli skorzystać z ciepłych napojów i specjalnie na tę okazję przygotowanego menu. Było smaczne i rozgrzewające.

Spotkanie ze Świętym Mikołajem trwało dopóki Mikołaj nie usłyszał dzwonków swoich reniferów, które go wzywały do powrotu. Wszystkie dzieci radośnie się z nim pożegnały i obiecały, że będą na niego czekać za rok!

Dla Zarządu Osiedla nr 6 „Za Moreną” było to kolejne bardzo udane i liczne spotkanie z mieszkańcami. To satysfakcjonujące, kiedy takie pomysły podobają się i mają zwolenników. Będziemy je kontynuować, gdyż mocno integrują naszą społeczność, pozwalają na wspólne spędzenie czasu i jak w tym wypadku poznanie lokalnych przedsiębiorców, którzy działają na terenie naszego osiedla oraz ich usług. Tegoroczne spotkanie ze Świętym Mikołajem dla nas było spotkaniem mieszkańców, lokalnych przedsiębiorców i dziecięcych marzeń. Państwu też życzymy, żeby nawet najskrytsze marzenia się spełniły, a Święty Mikołaj uśmiechnął się do nas ze swoich sań!

Izabela Czaja-Antoszek