Piknik Rodzinny Wielkie Grillowanie

Piknik Rodzinny to zabawa na świeżym powietrzu z masą atrakcji. W niedzielę 13.09.2020r. już po raz kolejny świetnie bawiliśmy się w Krośnie na Pikniku Rodzinnym zorganizowanym przez Sołtysa i Radę Sołecką.
Przez cały czas trwania imprezy dzieci miały możliwość zabawy na dmuchanych zamkach, zjeżdżalniach, przejażdżki bryczką, można było podziwiać również wozy strażackie i każdy mógł się przekonać jak wygląda taki samochód od środka. Całość imprezy dopełniało pyszne „jedzonko” - bezpłatna degustacja mięsa i przetworów wieprzowych z grilla finansowana z fundusz promocji mięsa wieprzowego, którą przeprowadziło Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy RP  oprócz tego można było skosztować pysznych placków, chleba ze smalcem i ogórkiem, napić się kawy, herbaty, zimnej lemoniady czy kompotu.

Sołtys Ryszard Rybicki wraz z Radą Sołecką Krosna mając świadomość jak wielką wartością jest ludzkie zdrowie i życie, postanowili podjąć społeczną inicjatywę, której celem było sfinansowanie urządzenia do ratowania życia i umieszczenia go w przestrzeni publicznej. Inicjatywa ta została zrealizowana sukcesem i w związku z tym bardzo ważną częścią pikniku było uroczyste przekazanie  defibrylatora AED przez p.Daniela Pilarskiego właściciela firmy Mediscom Kursy Pierwszej Pomocy symbolicznie na ręce Sołtysa wsi Krosno. Urządzenie zostało umieszczone we wcześniej zamontowanej skrzynce na budynku świetlicy wiejskiej i  tym samym oficjalnie udostępnione do użytku i od teraz urządzenie będzie czuwało nad zdrowiem i bezpieczeństwem mieszkańców. Obecny był również ksiądz proboszcz Paweł Kujawa, który podziękował, Sołtysowi że troszczy się o takie sprawy i powiedział, że: „Najlepszym defibrylatorem w naszej lokalnej społeczności jest nasz sołtys.”  Odbyła się prezentacja urządzenia i pokaz, przy współpracy z OSP Pecna i Nowinki, jak powinno wyglądać prawidłowe postępowanie przy użyciu defibrylatora zewnętrznego .

Nie da się ukryć, że impreza taka jak ta, integruje i umacnia nie tylko rodziny, ale również lokalne społeczeństwo i daje okazję do wspólnego spędzania czasu.

Organizatorzy są zadowoleni, że dzień cieszył się tak dużym zainteresowaniem i dziękują wszystkim za przybycie i wspólną zabawę. I zapraszają na kolejny Piknik Rodzinny w przyszłym roku. A powodzenie w realizacji takich przedsięwzięć nie byłoby możliwe bez prawdziwego zaangażowania i dobrej współpracy wielu osób, którym wszystkim gorąco dziękują.