fb
Kontynuuj Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies".

Wywóz odpadów wielogabarytowych i elektorodpadów

INFORMACJA
DOTYCZĄCA SPOSOBU WYSTAWIANIA I ODBIORU ODPADÓW
WIELKOGABARYTOWYCH I ELEKTROODPADÓW

HARMONOGRAM do pobrania

W roku 2021 rozdzielony zostanie odbiór odpadów wielkogabarytowych od elektroodpadów:

  1. odbiór odpadów wielkogabarytowych (bez odpadów z zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego) odbędzie się w okresie od 6 kwietnia do 15 września 2021 r. zgodnie
    z opublikowanym harmonogramem;
  2. odbiór odpadów zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego odbędzie się w okresie od 16 września do 16 listopada 2021 r. zgodnie z opublikowanym harmonogramem;

Poza wyżej wskazanymi terminami odbioru powyższe odpady należy dostarczać we własnym zakresie do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Mosinie, przy ul. Sowinieckiej 6G.

Odbiorem odpadów wielkogabarytowych nie są objęte zużyte opony rolnicze i ciężarowe i inne odpady nie będące odpadami komunalnymi, wytworzone w gospodarstwach rolnych i w ramach działalności gospodarczej.

ODBIÓR ODPADÓW WIELKOBARYTOWYCH

Odbierane będą: stare meble, kanapy, sofy, wykładziny, dywany, rowery, wózki dziecięce, meble plastikowe, armaturę sanitarną i łazienkową, opony od samochodów osobowych, ramy okienne i drzwi (bez szyb), szkło płaskie (kabiny, lustra ścienne).

UWAGA: prosimy o wystawianie ww. odpadów do godz. 6:00 w dniu odbioru w miarę możliwości kompletnych (szczególnie mebli) i nie rozkładanie ich na mniejsze elementy.

Nie będą odbierane: zużyte sprzęty elektryczne  i elektroniczne, odpady budowlane i rozbiórkowe pochodzące z remontów (w tym gruz, rur PCV), lampy fluorescencyjne i inne odpady zawierające rtęć oraz urządzenia zawierające freony.

ODBIÓR ZUŻYTEGO SPRZĘTU ELEKTRYCZNEGO I ELEKTRONICZNEGO

Odbierane będą:  zużyte sprzęty elektryczne i elektroniczne, tonery i kartridże od drukarek, stare komputery, telewizory, kosiarki, sprzęt AGD.

Odpady zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego będą odbierane BEZPOŚREDNIO Z NIERUCHOMOŚCI ZAMIESZKAŁEJ. Prosimy o niewystawianie w/w odpadów poza nieruchomość (ogrodzenie).

Nie będą odbierane odpady wielkogabarytowe takie jak stare meble, kanapy, sofy, wykładziny, dywany, rowery, wózki dziecięce, meble plastikowe, armatura sanitarna i łazienkowa, opony od samochodów osobowych, ramy okienne i drzwi (bez szyb), szkło płaskie (kabiny, lustra ścienne).

UWAGA! Prosimy o wystawienie ww. odpadów przy bramach (furtkach) od strony nieruchomości do godz. 15:00 w dniu odbioru wskazanym w opublikowanym harmonogramie.

Pracownicy obsługujący odbiór odpadów zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego będą dzwonić (dzwonkiem, domofonem) do każdej nieruchomości, celem ich odbioru z danej nieruchomości.

UWAGA MIESZKAŃCY WSPÓLNOT MIESZKANIOWYCH – prosimy o wystawienie elektroodpadów  tuż przed  godziną 15:00. Odbiór elektroodpadów ze wspólnot mieszkaniowych będzie realizowany w pierwszej kolejności w dniach wskazanych w opublikowanym harmonogramie.

Dlaczego taka organizacja odbioru?

  1. Optymalizacja kosztów zagospodarowania odpadów – cena za zagospodarowanie odpadów posegregowanych i kompletnych jest zdecydowanie niższa, niż cena zagospodarowania odpadów nieposegregowanych i zdekompletowanych (np. samej obudowy lodówki).
  2. Zapobieganie wzrostowi tzw. opłaty śmieciowej - koszty zagospodarowania odpadów mają bezpośredni wpływ na jej wysokość ponoszoną przez mieszkańców.
  3. Zapobieganie nielegalnemu zbiorowi elektroodpadów przez różnych „zbieraczy” i ich dekompletowaniu.
  4. Zapobieganie porzucaniu zdekompletowanych odpadów wielkogabarytowych
    i elektroodpadów  po lasach i innych terenach otwartych.
L.P. Rejon Miasta Mosina wielkogabaryty elektrosprzęt
1 Mosina: Śremska, Jasna, Słoneczna 06.04 16.09
Krosno: Śremska, Jasna, Słoneczna
2 Mosina: Sosnowa, Kwiatowa, Krosińska, Podgórna, Wrzosowa 08.04 16.09
Krosno: Sosnowa, Nadleśna, Krosińska
3 Mosina: Czwartaków, Klonowa, Lema, Ptasia, Szpakowa, Wybickiego, Spokojna 12.04 17.09
Krosno:Leśna od torów kolejowych do lasu
4 Górskiego, Jeziorna, Kuncewiczowej, Kusocińskiego, Komara, Konopnickiej, Krańcowa, Łasaka, Marusarza, Makuszyńskiego, Orzeszkowej, Ślusarskiego, Stamma, Szklarskiego, Zapolskiej 14.04 20.09
5 Niepodległości, Budzyńska, Pożegowska, Budzyń, Ciegielniana, Glinki 16.04 20.09
6 Brandysa, Centkiewicz A, Domagalika, Fiedlera, Fredry, Iłłakowiczówny, Jurgielewiczowej, Kownackiej, Krótka, Malinowskiego, Powst. Wlkp., Skrzynecka, Spacerowa, Wagnera, Wiejska, Na wzgórzu 19.04 21.09
7 Strzelecka 21.04 22.09
8 Asnyka, Batorego, Cybisa, Chełmońskiego, Fałata, Gierymskiego, Głogowa, Grottgera, Jodłowa, Kobro, Kossaka,  Łokietka, Malczewskiego, Siemiradzkiego, Sobieskiego, Strzemińskiego, Stryjeńskiej, Wyczółkowskiego, Wyspiańskiego 23.04 23.09
8 Bukowa, Jarzynowa, Kalinowa, Krasickiego, Olchowa, Niemcewicza, Skryta, Strzałowa, Wierzbowa 26.04 23.09
9 Chrobrego,Jagielończyka, Kazimierza Wielkiego, Królowej Jadwigi, Krzywoustego, Mieszka I, Odnowiciela Śmiałego, Jagiełły 28.04 24.09
10 Cisowa, Ogrodowa, Jaworowa, Leszczyńska, Torowa 30.04 27.09
11 Harcerska, Mostowa, Akacjowa, Kasprowicza, Długa, Kasztanowa, Jesionowa, Dębowa, Grabowa 04.05 27.09
12 Farbiarska, Nowa, Dworcowa, Kolejowa, Wawrzyniaka, Rzeczna, Kanałowa, Łazienna 06.05 28.09
13 Gałczyńskiego, Leśmiana, Sowiniecka 10.05 28.09
14 Brzechwy, Boya-Żeleńskiego, Gombrowicza, Iwaszkiewicza, Marcinkowskiego, Nałkowskiej, Norwida, Porazińskiej, Staffa, Schulza 12.05 29.09
15 Czarnieckiego, Dąbrowskiej, Demobowskiego, Śliwskowa, Tuwima, Topolowa, Żeromskiego 14.05 29.09
16 Agrestowa, Brzozowa, Jabłkowa, Łąkowa, Obrzańska, Porzeczkowa, Poziomkowa, Skrajna, Wiśniowa, Śliwkowa 17.05 30.09
17 Brzoskwiniowa, Czereśniowa, Gruszkowa, Jagodowa, Kokosowa, Sowińskiego, Wiosny Ludów, Dembowskiego 19.05 30.09
18 Morelowa, Piaskowa, Targowa, Wiatrowa 21.05 01.10
19 Garbarska, Kościuszki, Kościelna, Krotowskiego, Niezłomnych, Pl. 20 Października, Tylna 24.05 01.10
20 Chodkiewicza, Kołłątaja, Mickiewicza, Poniatowskiego, Prusa, Reja 26.05 04.10
21 Kilińskiego, Poznańska, Reymonta, Sienkiewicza, Słowackiego, Spokojna, Szkolna, Wąska 28.05 04.10
22 Cedrowa, Chopina, Kopernika, Matejki, Mocka, Modrzewiowa, Moniuszki, Nowowiejskiego, Obsta, Paderewskiego, Różańskiego, Studzienna, Wieniawskiego, Wodna, Jałowcowa 31.05 05.10
23 Czajkowskiego, Czarnokurz, Leśna, Osiedlowa, Świerkowa, Szosa Poznańska, Szyszkowa 01.06 05.10
24 Gajowa, Mokra, Nizinna, Platanowa, Rzeczypospolitej Mosińskiej, Wysoka, Zieleniec 04.06 06.10
       
L.P. Rejon Gminy Mosina wielkogabaryty elektrosprzęt
1 Daszewice: Poznańska 07.06 7.10
2 Daszewice: Piaskowa, Jesienna, Sosnowa, Jodłowa, Dolna, Nad Babinką, Wiosenna, Leśna 09.06 7.10
3 Daszewice: Cicha, Piotrowska, Zakątek, Szkolna, Żwirowa, Wodna, Górna, Polna, Szyszkowa, Wąwóz 11.06 8.10
4 Daszewice: Gajowa, Spokojna, Wierzbowa, Jesionowa, Przy Lesie, Lipowa, Rogalińska, Słoneczna, Pogodna, Radosna, Kasztanowa, Jarzębinowa, Klonowa, Łąkowa 14.06 8.10
5 Czapury: Poznańska, Gromadzka, Leśna, Poziomkowa, Kręta, Jagodowa, Dolna, Spokojna, Poranek 16.06 11.10
6 Czapury: Borówkowa, Malinowa, Jeżynowa, Żurawinowa, Kokosowa, Polna 17.06 11.10
7 Czapury: Morelowa, Czereśniowa, Gruszkowa, Wiśniowa 18.06 12.10
8 Czapury: Truskawkowa, Jabłkowa, Agrestowa, Orzechowa, Brzoskwiniowa, Cytrynowa, Ananasowa, Pomarańczowa 21.06 12.10
9 Czapury: Porzeczkowa, Nad Potokiem, Młyńska, Szkolna 22.06 13.10
10 Czapury: Kasztanowa, Dębowa, Jodłowa, Klonowa, Bukowa, Leszczynowa, Świerkowa, Wiewiórcza, Sowia, Kręta, Borowikowa, Kurkowa, Promowa, Brzozowa, Lipowa, Wiązowa, Grabowa, Widna 24.06 13.10
11 Babki, Kubalin, Głuszyna Leśna, Sasinowo 28.06 14.10
12 Wiórek: Bankowa, Działkowa, Makowa, Podleśna, Sosnowa, Wierzbowa 30.06 14.10
13 Wiórek: Łąkowa, Szkolna, Poznańska 02.07 15.10
14 Rogalin: Akacjowa, Bukowa, Dębowa, Prezydialna, Poznańska, Kosynierów, Nowa, Podleśna 05.07 18.10
15 Rogalin: Jodłowa, Jaśminowa, Klonowa, Leśna, Spokojna, Szkolna, Wrzosowa, Arciszewskiego, Jesionowa, Kórnicka, Śremska, Mosińska, Osada 07.07 18.10
16 Rogalinek: Fiedlera, Malwowa, Sosnowa, Słoneczna, Mostowa, Poznańska 09.07 19.10
17 Rogalinek: Akacjowa, Bukowa, Dębowa, Kościelna, Lipowa, Wąska, Świerkowa, Ogrodowa, Wodna, Północna, Brzozowa 12.07 19.10
18 Rogalinek: Kasztanowa, Kostrzewskiego, Parkowa, Piaskowa, Wierzbowa, Spokojna, Krótka, Podgórna, Polna, Powozowa, Sikorskiego, Kręta, Wiosenna 14.07 20.10
19 Świątniki 16.07 20.10
20 Mieczewo 19.07 21.10
21 Radzewice: Piaskowa, Podleśna, Długa,  19.07 21.10
22 Radzewice: Jaśminowa, Kalinowa, Konwaliowa, Kwiatowa, Łąkowa, Ogrodowa, Wiśniowa, Wodna, Zielona, Sportowa 21.07 21.10
23 Krosno: Polna, Boczna, Miodowa, os. Miodowe, os. Słoneczne, Krótka, os. Morena 23.07 22.10
24 Krosno: Jesienna, Wiosenna, Tylna, Żwirowa, Piaskowa, Olszynkowa, os. Olszynka, Kamienna, Tęczowa 26.07 22.10
25 Krosno: Przemysłowa, Zielona, Główna, Leśna od ul. Głównej do torów kolejowych, Żwirowa, Rzemieślnicza, Graniczna, Pogodna, Turkusowa, Nektarowa 28.07 25.10
26 Krosinko:Czeremchowa, Lipowa, Ludwikowska, Ogrodowa, Różana, Stęszewska, Wodziczki, Zamoyskiego, Zielona, Magnoliowa, Ludwikowo 30.07 25.10
27 Krosinko: Azaliowa, Borowikowa, Cicha, Górecka, Kociołek, Orzechowa, Parkowa, Skrzynka, Wiejska 02.08 26.10
28 Krosinko: Grzybowa, Kozakowa, Leśna, Malinowa, Nad Potokiem, Piaskowa, Warzywna, Wierzbowa, Wiosenna 04.08 26.10
29 Pecna: Dworcowa, Główna, Kozia, Makowa 06.08 27.10
30 Pecna: Brzozowa, Cicha, Kolejowa, Leśna, Łąkowa, Różana, Szkolna, Kwiatowa, Wierzbowa 09.08 27.10
31 Pecna: Ogrodowa, Piaskowa, Powst. Wlkp., Sosnowa, Spokojna, Strażacka, Topolowa 11.08 28.10
32 Pecna: Sielska, Zacisze, Bieczyńska, Dębowa, Krótka, Lipowa, Mosińska, Polna, Słoneczna, Wąska, Zielona, Jemiołowa, Konstantynowo 13.08 28.10
33 Nowinki: Dębowa, Powst. Wlkp. 16.08 02.11
34 Nowinki: Zbożowa, Klonowa, Polna, Rolna 18.08 03.11
35 Dymaczewo Stare: Bajera, Czereśniowa, Leśna, Przy Parku, Szkolna, Łąkowa 20.08 04.11
36 Dymaczewo Stare: Brzozowa, Dereniowa, Dębowa, Nad Stawem, Ognikowa, Podgórna, Sosnowa, Stokrotkowa, Wiosenna, Podgórna 23.08 04.11
37 Dymaczewo Nowe: Kasprowicza, Kocankowa, Pogodna, Rumiankowa, Skrzypowa, Wczasowa, Witosa, Wrotyczowa, Wspólna 25.08 05.11
38 Dymaczewo Nowe: Łódzka, Miętowa, Piołónowa, Pod Topolami, Prusak, Radosna, Szczęśliwa, Szmaragdowa, Zacisze, Leśna 27.08 05.11
39 Borkowice: Lawendowa, Łubinowa, Chabrowa, Makowa, Mosińska, Słonecznikowa, Śródpolna, Bajkowa 30.08 08.11
40 Borkowice: Kaczeńcowa, Krańcowa, Wierzbowa, Borkowice, Odległa 01.09 08.11
41 Bolesławiec 03.09 09.11
42 Drużyna: Okrężna, Graniczna, Jaśminowa, Jesinowa, Jodłowa, Spokojna, Widokowa, Wspólna, Ogrodnicza 06.09 10.11
43 Drużyna: Choinkowa, Cicha, Krańcowa, Krótka, Piaskowa, Powst. Wlkp., Taborowa, Wierzbowa, Zacisze, Pod Lasem 08.09 12.11
44 Baranowo, Baranówko, Żabinko, Bogulin, Jeziory 10.09 15.11
45 Sowiniec, Sowinki 13.09 15.11
46 Krajkowo 15.09 16.11

HARMONOGRAM do pobrania