fb

Relacje

Data opublikowania: 2020-11-04

Mistrzowie Agro 2020

Mistrzowie Agro 2020 Waldemar Waligórski, Sołtys Sołectwa Czapury, zdobył I miejsce w kategorii "Sołtys Roku" powiatu poznańskiego w plebiscycie „Mistrzowie Agro 2020”. Obecnie trwa wojewódzki finał konkursu, którego szczegóły dostępne są na stronie internetowej Głosu Wielkopolskiego w artykule „MISTRZOWIE AGRO Wojewódzki finał rozpoczęty! Głosuj na sołtysów, rolników i koła gospodyń”

Zdjęcie przedstawia Waldemara Waligórskiego, Sołtysa Sołectwa Czapury

„Mistrzowie Agro” to największy w Polsce plebiscyt wiejski i rolniczy. Organizatorami akcji są ogólnopolski serwis i magazyn dla rolników "Strefa Agro” oraz dzienniki regionalne ukazujące się w każdym województwie. W ramach tego konkursu, co roku przyznawane są prestiżowe nagrody w kategoriach Rolnik Roku, Sołtys Roku i Koło Gospodyń Wiejskich Roku. Przypomnijmy, że w roku 2017 w tym plebiscycie I miejsce w kategorii „Gospodyni Roku” powiatu poznańskiego i III miejsce w tej samej kategorii w finale wojewódzkim zdobyła Dorota Domagała, ówczesna Sołtys Sołectwa Rogalinek, a Koło Gospodyń Wiejskich z Rogalinka trafiło na pierwszą lokatę w tej kategorii na etapie powiatowym. Z kolei w roku 2019, „Gospodynią Roku w Powiecie została ponownie Dorota Domagała, a w kategorii Gospodarstwo agroturystyczne zwyciężyła „Agroturystyka Zaścianek” z Pecnej, która zajęła także II miejsce w naszym województwie. Te sukcesy, a także tegoroczny sukces w plebiscycie „Mistrzowie Agro 2020” Sołtysa Sołectwa Czapury, to dobra promocja Gminy Mosina w naszym regionie.

Panu Sołtysowi Waldemarowi Waligórskiemu gratulujemy najlepszego, konkursowego wyniku w powiecie poznańskim i życzymy powodzenia w kolejnym etapie plebiscytu!

J. Nowaczyk

Pozostałe Relacje
2020-12-03

50 lat pełnienia funkcji sołtysa

Erazm Walkowiak od 50 lat cieszy się zaufaniem mieszkańców Sołectwa Drużyna, Nowinki.

Otrzymaliśmy wyróżnienie za projekt "Innowacyjne działania na rzecz poprawy jakości powietrza w Gminie Mosina".

Tatiana Tomczak Złotą Medalistką Pucharu Polski Juniorów w Taekwondo Olimpijskim Warsaw CUP!

W III edycji Konkursu na najlepszą pracę dyplomową dotyczącą Gminy Mosina złożono cztery prace. Znamy już laureatów.