Zaproszenia
Data opublikowania: 2022-08-08
Bezpłatne szkolenia dla Kół Gospodyń Wiejskich
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
„Projekt edukacyjny dla KGW oraz Kreatorów Przedsiębiorczości Wiejskiej (KPW)”
Partner KSOW:
Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Koordynator operacji – dr inż. Agnieszka Piotrowska-Puchała,
tel. +12 662 44 32, e-mail: agnieszka.piotrowska@urk.edu.pl
Obsługa administracyjno-finansowa operacji – mgr inż. Sylwia Kucharska,
tel. +12 662 42 95, e-mail: sylwia.kucharska@urk.edu.pl
Realizacja operacji rozpoczyna się w dniu 01 lipca 2022 r. i kończy się w dniu 31 października 2023 r.
Celem operacji jest przeszkolenie osób w zakresie sieciowania Kół Gospodyń Wiejskich (KGW): klastrowania, tj. zawiązywania partnerstw międzysektorowych, komunikacji interpersonalnej, naturalnych sposobów produkcji i przetwórstwa żywności, ziół, produkcji naturalnych leków, kosmetyków, nalewek, itp. oraz podstaw w handlu internetowym, które dostarczy informacji jak wprowadzać do obrotu i sprzedawać własnoręcznie wytworzone produkty za pośrednictwem Internetu.
Formy realizacji operacji: W ramach operacji zorganizowane zostaną:
- kurs e-learningowy,
- wyjazd studyjny krajowy,
- konferencja,
- publikacja,
- strona internetowa.
Grupa docelowa: Operacja skierowana jest do 240 osób ze wszystkich 16 województw. W tym: członkowie KGW - ok. 12 osób x 16 województw = 200 osób; przedstawiciele LGD - po 2 osoby z 16 województw = 32 osoby oraz doradcy po 1 osobie z ośmiu makroregionów = 8 osób.
Przewidywane efekty:
- Przeszkolenie 240 osób w zakresie: sieciowania i klastrowania, komunikacji interpersonalnej, produkcji i przetwórstwa oraz e-commerce.
- Nabycie umiejętności praktycznych przez uczestników.
- Propagowanie wiedzy w zakresie przedsiębiorczości wiejskiej i popularyzacja wiedzy w szerokim gronie odbiorców w zakresie praktyk stosowanych przez KGW w celu budowania sieci społecznych.
- Strona internetowa jako stały monitoring i wymiana wiedzy jak również informacje związane z działalnością KGW w społecznościach lokalnych.
- Dla 48 osób nabycie umiejętności praktycznych potwierdzonych certyfikatem. Certyfikat ten będzie uprawniał absolwentów kursu do przeprowadzania szkoleń, demonstracji, pokazów, itp. dedykowanym członkom KGW w zakresie nabytej wiedzy i umiejętności (szkolenia kaskadowe).
Odwiedź portal KSOW – https://ksow.pl. Zostań partnerem Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich
Instytucją odpowiedzianą za treść informacji jest Uniwersytet Rolniczy im Hugona Kołłątaja w Krakowie