fb
Kontynuuj Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies".

Wydarzenia

Data opublikowania: 2021-01-14

OSP Pecna w Krajowym Systemie Ratowniczo – Gaśniczym

13 stycznia br. w Urzędzie Miejskim w Mosinie doszło do podpisania trójstronnego porozumienia w sprawie przedłużenia umowy włączenia jednostki OSP Pecna do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego w Poznaniu. Dokumenty podpisali Zastępca Burmistrza Gminy Mosina Tomasz Łukowiak, Komendant Miejski PSP brygadier Jacek Michalak oraz Prezes OSP Pecna Zdzisław Gierek i Skarbnik Rafał Kubinka.

Druhnom i druhom z OSP Pecna gratulujemy wysokiego poziomu wyszkolenia, który m.in. wpłynął na decyzję o przedłużeniu umowy na kolejne 5 lat po dokonaniu weryfikacji jednostki na podstawie dotychczasowych wyjazdów i udziału w akcjach ratowniczo – gaśniczych. Nie bez znaczenia pozostała także aktywna działalność całego zarządu OSP Pecna w pozyskiwaniu nowego wyposażenia i dotacji dla jednostki, także z udziałem środków gminnych.

Tym bardziej gratulujemy sukcesu i życzymy tyle samo powrotów, co wyjazdów!

Obecnie do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego należą OSP Mosina i OSP Pecna. Przynależność naszych jednostek do KSRG to nie tylko możliwość pozyskania dodatkowego sprzętu i środków finansowych z budżetu państwa, ale także sposobność do ciągłego podnoszenia wartości bojowej jednostki. Przekłada się to bezpośrednio na bezpieczeństwo naszych mieszkańców.

Pozostałe Wydarzenia
2021-03-01

Tańszy Bilet Metropolitalny

Tańszy Bilet Metropolitalny dla osób płacących podatki na rzecz Gminy Mosina.
Czytaj więcej
2021-02-25

Przedłużenie zasad bezpieczeństwa do 14 marca

Od 27 lutego dozwolone będą tylko maseczki. Zakaz noszenia przyłbic, szalików, chust itp.
Czytaj więcej
2021-02-24

ZmieniaMY krajobraz

Gmina Mosina w 2021 roku, rozpoczyna intensywne prace nad opracowaniem własnej uchwały krajobrazowej.
Czytaj więcej
2021-02-23

Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

1 marca Burmistrz Gminy Mosina wraz z Przewodnicząca Rady Miejskiej w imieniu społeczeństwa złożą wiązanki na miejscu pamięci.
Czytaj więcej
2021-02-23

Początek rekrutacji do przedszkoli i „zerówek”

Od 23 lutego w naszej gminie rozpoczynamy nabór do przedszkoli. Nabór będzie się odbywał poprzez Internet.
Czytaj więcej
2021-02-16

XV Targi Edukacji i Pracy

Zapraszamy na wirtualne XV Targi Edukacji i Pracy w Mosinie . Zgłoszenia Wystawców do 19 lutego br.
Czytaj więcej
Więcej wydarzeń
kategorie
dla mieszkańca
najczęściej czytane